(ВИДЕО) ЕВЕ ЈА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА ШТО ГИ НАЛУТИ МЕДИУМИТЕ, НАВОДНО НИНА И КРЕШНИК БИЛЕ ДРСКИ СО НОВИНАРИТЕ, ПРОЦЕНЕТЕ САМИ

Објавено на 22.05.2020 во 11:05:56 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дел од медиумите и новинарите се пожалија дека Нина и Крешник биле дрски во одговорите, се расправале со нивинарите и слично.

Држи донекаде забелешката, но ако видиме како Доналд Трамп се расправа со новинарите во Белата Куќа ќе видиме дека сепак во демократијата е дозволена жестока дебата се додека не се нарушени правата на слобода на говор и независно новинарство.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет