КОГА ЌЕ ЛЕГНЕШ СО МЛАДА ПЛАВУША, УМОТ СЕ ПОМАТУВА: Поглаварот на ИВЗ прогласи победа над корона вирусот

Објавено на 24.05.2020 во 12:44:27 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поглаварот на ИВЗ, реисот Сулејман Реџепи на молитва во Мустафа-пашината џамија им го честиташе Рамазан Бајрам на верниците.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Успешно се справувавме до сега, а со одржувањето на овој намаз за Фитер Бајрам прогласувам и победа над вирусот. Им го честитам празникот на сите муслимани во земјава“, истакна тој.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет