Димитров: Изборите во овој момент се решение, а не проблем!

Објавено на 24.05.2020 во 15:08:52 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Носителот на листата на ИЕ 1 од СДСМ, Никола Димитров на денешната прес конференција порача дека за нашата земја се потребни избори, веднаш штом се создадат здравствени услови за нивно спроведување.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
„Неопходно е да имаме целосно функционални институции. Нашиот став е дека веднаш штом се исполнат здравствените услови, треба да ги одржиме предвремените парламентарни избори. Имавме тежок период зад нас и сакам да упатам едно големо „благодарам“ до граѓаните. Изборите во овој момент се решение, а не проблем“, рече Димитров.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет