Од вторник се отвора Зоолошката градина во Скопје

Објавено на 24.05.2020 во 20:57:03 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

По повеќе од два месеци, од вторник повторно започнува со работа и Зоолошката градина во Скопје.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Таа ќе биде отворена од 9 до 18 часот со строго придржување на мерките за заштита – маска и социјална дистанца.

Како што информираа оттаму, бројот на посетители ќе биде ограничен со цел да не се создаваат гужви.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет