(ВИДЕО) ЈАНУШЕВ: И БОЈКОТ Е ВО ИГРА, НО ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА ИЗБОРИ

Објавено на 24.05.2020 во 23:49:11 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Foto

Сите можности нормално е дека се разгледуваат, но јас искрено верувам дека тоа нема да се случи, дека сепак ќе се најде начин со консензус да се договори датумот на кој ќе се одржат изборите, вели Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Македонија

Свет