Почитувана Фросина Ременски, досега за тебе мислев дека си наивна и баксуз, но со последните твои постапки се покажуваш како пресметлива и расипана личност со што не тераш да поверуваме во обвиненијата против тебе од ОЈО!

Објавено на 25.05.2020 во 20:51:40 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Познавав една Фросина Ременски до пред една недела.

Храбра жена, учена, интелектуалка, борец против режимот, чесна, борец за идеали.

Но и наивна, по малку и баксуз, па наседна на расипаноста и алчноста на Боки, се заплетка ов неговата мрежа на измами и рекетарски шеми.

Малку ми беше чудно што му молчеше на Геро за неверојатната медиска ХАРАНГА кон неа, но ај си велев, и ова е дел од таа наивност, професорска интелектуална наивност на суровиот брутален напад да се врати со демократија со ЗЕН БУДИЗАМ смиреност...

Но овие неколку недели сум шокиран од вас почитувана Фросина Ременски.

Прво му подавате рака на еден Бранко Геровски и го каните на кафе, иако тој Е ДЕ ФАКТО НЕОФИЦИЈАЛЕН ПОРТПАРОЛ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ И ВМРО ДПМНЕ, т.е на мафијата во земјава!!!

Неговите напади кон твојата и нашата СДСМ се се ама не новинарство!!!

Тој е сега во пакт со нашите џелати, со Јанко Бурек, со Златев, со Латас со Ивона кои се стари твои МЕДИСКИ ЏЕЛАТИ ....

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но ти нему му подаде рака?!?! И потоа почна да пишуваш фб колумни во кои тврдиш дека владата на СДСМ го изневерила Прибе?! А ти си била борец против тоа па некој од врвот на СДСМ ти ја сместил аферата Меѓунаероден Сојуз, демек те наместил, за политички да те елиминира?!?!

Пукаш по СДСМ Фросина? Се одмаздуваш што партијата не посегна диктаторски да те заштити од срањата во која самата се заплетка со Боки?!

Ова е некоја нова Фросина Ременски која не сме ја знаеле, одмаздлива, пресметлива, расипана, без принципи, без морал и етика...

Со тоа самата си одмагаш, ја губиш симпатијата во јавноста и се прикажуваш како карактерно способна за делата за која те клевети ОЈО?!?!

Зошто Фросина, зошто?!?! Си дозволила гневот и одмаздата да те води, се губиш, луташ, ќе се изгубиш така во времето и просторот почитувана професорке....

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија