Заев: ВМРО-ДПМНЕ нема ни компас ни џи-пи-ес!

Објавено на 04.07.2020 во 19:04:34 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 
Остри критики упати лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев кон ВМРО-ДПМНЕ, од каде произлезе информација за можно затворање на фабриката Дрекслермајер.

Таквото нешто предизвика паника кај вработените во оваа фабрика, во која се ангажирани многу луѓе од разни градови од Северна Македонија.

„ВМРО-ДПМНЕ нема ни компас ни џи пи ес. Ќе останат во опозиција да си ја обноват партијата. Да се лажат кавадарчани дека Дрекслермајер ќе се затвори е срамно за вакви политичари. Да се лаже за патот Градско-Прилеп е надвор од сите нормалности“, истакна Заев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет