СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МЕНУВА СТРАНА: МНОГУ МЕ РАЗОЧАРАА СНИМКИТЕ СО МИЦКОВСКИ, НАРОДОТ ИЗГУБИ ДОВЕРБА ВО СИТЕ!

Објавено на 05.07.2020 во 13:16:24 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Многу чуден настап пред 2 дена на лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски на Алфа ТВ во емисијата Заспи Ако Можеш. Една изјава особено ни остави впечаток:

- Многу сум разочаран од снимките кои се слушаат овие денови, ич не ме прават среќен. Народот изгуби доверба во сите, па дури и во верските водачи, да не зборам за политичките лидери!

Што ли му значи ова?! Дали се додворува на Заев?! Инаку даде уште една чудна изјава во емисијата, прашан дали Заев му нудел пари за неговите пратеници да гласаат за амандманите за договорот од Преспа, тој рече:

- Пари не беа нудени, ниту закани, само бевме убедувани на база на политика, визија, идеологија, демек тоа било добро за земјата, јас не се согласив...

 

 

loading...

 

Македонија

Свет