(ВИДЕО) Заев се изнасмеа: Ахмети ептен ја утнал, јас никогаш не сум бил пијан во животот

Објавено на 07.07.2020 во 18:00:49 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лидерот на СДСМ, на прашање на ТВ21 како ја коментира изјавата на неговиот досегашен коалиционен партнер, Али Ахмети дека пиел ракија, а потоа се каел за кажаното на митингот тој вели:

„Ако некој не пие алкохол, Зоран Заев е тоа. А, ја погоди работата човекот. промашил комплетно. Значи Зоран Заев може со македонско вино, домaшна ракија да наздрави, ама под дејство на алкохол не сум бил никогаш пијан во животот“, рече Заев.
 
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети синоќа во гостување на телвизијата Сири во Албанија рече дека, Заев пред митинг пиел неколку чашки ракија, а потоа се каел за тоа што ќе го кажел на митингот.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет