ВМРО ДПМНЕ НЕМА ДА ИМА НАД 30 ПРАТЕНИЦИ - Нова „бомба“: Милошоски и Јанкулоска договараат да се преврти камион со песок за да спречат гласање на Албанци од дијаспората

Објавено на 10.07.2020 во 11:07:28 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Нови „бомба“  е објавена утрово на Јутјуб каналот  Обнова на режимот каде се слушаат разговори меѓу кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска кои договараат да се преврти камион со песок во близина на Кичево, за да се задржат патниците-Албанци кои слетуваат на охридскиот аеродром и да се спречи да гласаат.

Милошоски предлага и цариниите да ги задржат патниците што е можно подолго.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет