ПО ОРБАН, ЈАНША, СО ПОДДРШКА ЗА ВМРО ДПМНЕ СЕ ОГЛАСИ И ЛИДЕРОТ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА, УН: АЈДЕ МИЦКО, ЗГАЗИ ГИ ТИЕ ПРОКЛЕТИ ЗАПАДЊАЦИ ПА ТЕ ЧЕКАМ НА ПРИЕМ ВО ПЈОНГЈАНГ!

Објавено на 12.07.2020 во 12:10:36 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Ајде колега Мицковски, згази ги тие западњаци во твојата земја па те чекам да ми дојдеш во Пјонгјанг заедно да градиме стратегија како да ги уништиме ЕУ и НАТО! Издржи еве јас и моите претходници над 70 години им одолеваме на Американците и јадеме корења, добро народот јаде корења, ја дал господ има по нешто се наоѓа, хехехе. Инаку јас и ти имаме многу сличности и јас кај тате почнав со работа, тате ми ја поклони и партијата и државата, тебе тате ти поклони работа а Грујо ти ја подари партијата сега ти фали само уште државата али на дофат ти е Мицко, бори се брату!

Ова е интегрално пораката добиена денеска од државната новинска агенција на Северна Кореја КО-НЕ-ВЕРУЕ-БЕСИЛКА.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет