(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија

АЛО СИТИ МОЛ, РАМСТОР, КАПИТОЛ И ИСТ ГЕЈТ: ВО ГОЛЕМИОТ МОДЕРЕН ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО НОВИ САД, ПРОМЕНАДА Е ДОЗВОЛЕНО ПОСЕТИТЕЛИТЕ ДА ВЛЕЗАТ СО СВОЕТО КУЧЕ

Сите кои го посетиле големиот трговски центар ПРОМЕНАДА во центарот на Нови Сад, Србија ќе се шокираат од една прекрасна глетка, посетителите си се шетаат низ трговскиот со своите кучиња, нешто што за жал не може да го видиме во трговските центри во Македонија.

Еве што пишува на веб сајтот на Променада:

Pet friendly place
Uživajte na omiljenoj destinaciji uz vašeg najboljeg četvoronožnog prijatelja

Šoping centar Promenada Novi Sad je Pet Friendly destinacija u kojoj možete uživati u boravku i šopingu sa vašim (i našim) najboljim prijateljima. Dok vas verne šapice budu veselo pratile pri odabiru novih outfita ne zaboravite da ih odvedete i do njihovog carstva Pet Republic-a koji se nalazi na nivou -1 gde vas očekuje širok asortiman hrane i opreme za kućne ljubimce! Ipak, kako ne bi dolazilo do nepredviđenih svađa, prepirki ili preteranih izjava ljubavi između naših krznenih prijatelja, potrebno je da se svi pridržavamo sledećih pravila:

U šoping centar mogu ući samo vakcinisani kućni ljubimci, težine do 10 kilograma
Jedan vlasnik može uvesti samo jednog ljubimca
Svi ljubimci moraju biti na povocu, osim u slučajevima malih pasa i mačaka koje možete nositi u korpi
Vlasnik je obavezan da vodi računa o higijeni svog ljubimca
U toalete i food court nije moguće ući sa ljubimcem
Sa ljubimcem možete ući u šoping centar i u lokale označene Pet Friendly nalepnicom
Ljubimac ne može biti ostavljen bez nadzora vlasnika
Trenutak je za šoping sa ljubimcem! Neka porodični šoping zaista bude porodični!

Vidimo se u Promenadi!

loading...

english dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeDao WONDER EGG PRIORITY

watch anime dub Josee, the Tiger and the Fish

dubbed anime AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12

tải go88