МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа

БРИТАНИЈА ЈА ОБВИНИ МОСКВА ДЕКА САКА ДА ПОСТАВИ ПРОРУСКА ВЛАДА ВО УКРАИНА

Русија распореди 100.000 војници покрај границата со Украина, но постојано негира дека планира инвазија (Фото: АП)

Велика Британија ја обвини Москва дека сака да ја замени украинската влада со проруска администрација, на чие чело би бил поранешниот украински пратеник Евгени Мурајев. Тој е лидер на малата проруска партија Наши, која моментално нема пратеници во украинскиот парламент.

„Британците се нешто збунети. Нема логика во нивните тврдења. Јас сум избркан од Русија, која ги конфискуваше парите од фирмата на татко ми“, изјави Мурајев.

Британската влада вели дека нејзините тврдења се засновани на разузнавачки проценки и наведе и неколкумина други украински политичари кои наводно се во контакт со руските разузнавачи и работат на планот на инвазија. Меѓу нив се Микола Азаров, кој беше премиер во времето на прорускиот претседател Виктор Јанукович, по што избега во Русија и бившите вицепремиери Сергиј Арбузов и Андриј Клуев.

„Овие информации фрлаат светлина врз обемот на руските активности со кои се поткопува Украина. Русија мора да ги запре своите кампањи на агресија и дезинформации“, изјави британската министерка за надворешни работи Лиз Трас.

Русија во изминатиот период распореди 100.000 војници покрај границата со Украина, но постојано негира дека планира да ја нападне. Од друга страна, САД и НАТО сметаат дека инвазијата е неизбежна. Велика Британија и САД веќе почнаа да ѝ праќаат воена помош на Украина.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime streaming AniWatch Record of Ragnarok

online anime AniWatch Tokyo Revengers (Dub)

AniWatch Attack on Titan Final Season Part 2

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21

tải go88