Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско

Ескобар ексклузивно за Топ чанел: Нападите на Бериша врз амбасадорката Ким се напади врз претседателот Бајден, ќе продолжиме да покажуваме со прст кон корумпираните политичари во Албанија

По обвинувањата и навредите, во континуитет искажани од Сали Бериша и неговите приврзаници, за американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким, која ја нарекуваат гувернерка која се меша во внатрешните работи на Албанија, на прашања на Топ чанел упатено до Стејт департментот, дали тоа е целосно личен пристап на Ким кон Бериша, екслузивно одговорил Габриел Ескобар, заменик-помошник државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан.

-Шокиран сум од нападите врз нашиот амбасадор во Тирана. Знаеме дека офанзивата на овие напади не го претставува албанскиот народ. Амбасадорката Ким е личен претставник на претседателот на САД. Како што јасно кажа портпаролката на Стејт департментот во декември, очекуваме таа да продолжи да ги објаснува и спроведува американските политики, вклучително и оние на претседателот Бајден, вклучително и одлучноста дека ќе ги повикаме на одговорност оние кои се вмешани во корупција и поткопување на демократијата, стои во одговорот Ескобар на прашање на новинарот Мухамед Велиу.

Според телевизијата, високиот функционер на Стејт департментот, уште една повторува дека „надежта на Сали Бериша дека овој американски курс може да се смени, како што тој се обидува по секоја цена, е и ќе остане сон во фиока”.

-Нашиот став за прогласување на нон грата за корупција или за поткопување на демократијата е јасен, цврст и непроменет, потенцира Ескобар.

Посочува дека Јури Ким е личен претставник на претседателот на САД и нема простор за разни толкувања, со што го „побива тврдењето на Сали Бериша за лична агенда кон него од страна на амбасадорот Јури Ким”.

-Ова е уште една американска шлаканица токму во моментот кога се ближи 30 април, датум на кој прврзанците на Бериша закажаа изборно собрание и тој се гледа се поблиску до официјализирањето на лидерската функција во Демократската партија. Со ова останува повторно изолиран. Овој пат, не како поединец, туку како политичка формација, оценува Топ чанел.

Американската амбасадорка, честопати Бериша и приврзаниците не сакаат да ја наречат амбасадор, туку употребуваат збовори, како гувернерка или госпоѓа, ја обвинуваат дека не се однесува во согласност со Виенската конвенција, кршејќи ги сите правилата на однесување поради „теренот што го нашла кај Рама и Баша за да игра улога која не и припаѓа мешајќи се во внатрешнте работи на земјата”, што според нив „се нејзини лични ставови а не на САД”.

loading...

Tải go88 apk ios về ip - Android Game bài đại gia tải go88 quy luật tài xỉu go88

sunwin pazuru SunWin - Game bài uy tín - Link vào Sun Win mới nhất 2022 danh bai sunwin