Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

На продажба е кулата „Генекс“-западната порта на Белград, седиште на поранешниот комунистички гигант преку кој одеше сиот извоз и увоз од и за цела Југославија

Кулата „Генекс“, односно Западната порта на Белград, е понудена на продажба по почетна цена од две милијарди динари, соопшти денеска стечајниот управник на „Генералекспорт“.

Кулата се состои од 14.943 метри квадратни во 28 посебни делови од зградата, деловен простор во непријавена сопственост од 1.450 м2 и деловни и гаражни простори како посебен дел од објектот на површина од 6.445 метри квадратни.

Јавниот тендер за западната порта Генекс во Белград е закажан за 23 мај, пренесе Танјуг.

„Генералекспорт“ е во стечај од 2015 година, а во 2017 година е донесена одлука за банкрот.

Како холдинг компанија со статус на општествено претпријатие се занимавала со меѓународна и домашна трговија, хотелиерство, угостителство и воздушен транспорт.

loading...

ric go88 go88 ông đồ hướng dẫn tải go88 về iphone

sunwin bị sập chưa mở khoá tài khoản sunwin sunwin g88