КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

НАСТАНИТЕ ШТО ПРЕТХОДЕА НА БОМБАРДИРАЊЕТО НА СРБИЈА ВО 1999-ТА ГОДИНА А ШТО СРБИТЕ НЕ САКААТ ДА СЕ ЗНААТ

Секоја година на годишницата од бомбардирањето на Србија во 1999-та година гледаме срцепарателни трагични тажни фотки од урнатини ранети загинати… И тоа е тажно навистина, раѓа револт, раѓа омраза кон НАТО. Но сепак за да имаме целосна слика за тие настани мораме да ги знаеме настаните кои претходеа на тоа бомбардирање инаку ќе извлечеме погрешни заклучоци.

Тоа е како да знаете само за бомбардирањето на Дрезден во 1945-та а да не знаете за холокаустот, за бомбардирањето на Лондон, за злосторите на Нацистите низ боиштата во Европа и Русија…

Тоа е како да знаете само за Хиршима и Нагасаки а да не знаете за Перл Харбор и за сите злодела на Јапонците во Источна Азија за сите убиени цивили и затворени жени во конц логори како хареми за Јапонската војска…

Исто и со Србија и таа има многу злодела во 90-тите, злодела кои на крај ги натераа Американците да ја бомбардираат во 1999-та за да ги заштитат сите соседи на Србија а пред се Косово, но да одиме по ред.

1991- Србија го повлекува сето оружје од Македонија под уцена и присила дека ако не им го дадеме ќе отворат јужен фронт и ќе има многу мртви. Глигоров им го дава мирно, со тоа земјата станува трајно дестабилизирана за секој што ќе му текне да почне востание и воен конфликт затоа што државата немаше со што да се брани, судбината на 2 милиона народ сега беше во рацете на соседите кои требаше да се смилуваат и да не ја освојат територијата која беше оставена како бришан простор кој никој не го брани а 2 милиона народ беа оставени како колатерална штета како заморчиња.

1991- Србија како единствена на просторот на Екс Југославија која има тенкови, тешка артилерија, авиони, хеликоптери и многу многу оружје и е најбројна земја, почнува воена офанзива кон Хрватска и окупира на една третина на територијата со оправдание дека таму живеело срспско население, се бомбардира Вуковар крвнички и се срамнува со земја, се освојуваат Книн и се бомбардираат древниот Дурбовник, Сплит, Осијек дури и Загреб се бомбардира со авиони. Заробените во Вуковар се масакрираат во хала во месноста Овчара, масакар за што многу српски генерали ќе се гонат во Хаг.

1992- Србија почнува воена офанзива во Босна и окупира 60% од територијата со оправдание дека тоа се древни српски територии и дека таму живее српско население. Но за да ја олесни работата, врши и етничко чистење на селата и градовите кои се наоѓаат во окупираната зона а се со муслиманско население, па во –

1995-та го масакрираат целото машко население од Сребреница и Жепа, над 8000 мажи се масакрирани во шумите околу градовите и се закопани во јами со багери. За ова ден денеска им се судид на Ратко Млдиќ, Караџиќ и останатите наредбодавци на овој масакар.

1992- Започнува озглогласената воена опсада на Сараево која ќе трае до 1995-та. Градот е 4 години сурово бомбардиран од околните ридови со тешка артилерија а цивилите на улиците се ловени со снајпери. Умираат околу 10 000 сараевчани од кои 1000 деца! Градот е оставен без греење 4 години, без храна, без вода, без можност да се движат луѓето дење, а ноќе се бомбардирани со тешка артилерија тенкови и хаубици. Руски доброволци доаѓаат на Пале, рид над Сараево каде е српската команда и влада на окупирана Босна која потоа ќе прерасне во Република Српска, за да имаат шанса со снајпери и тешки митралези да убијат муслимани на улиците на градот, тоа станува светска атракција. Генералот Ратко Младиќ е уловен на една аудио снимка како лично дава наредба за тој систем на мачење на цивилите со цел Муслиманите да се откажат од бранење на градот и да го напуштат, по примерот на заминувањето на Хрватите од Вуковар, но Муслиманите тврдоглаво одбиваат да го направат тоа.

Главни протагонисти во сите злодела на територија на Хрватска и Босна е единицата Тигри на Аркан и специјалната единица ЈСО со која раководи службата за јавна безбедност на Србија и која се праќа на боиштата каде треба да се помогнат локалните српски војски, четата е командувана од Улемек Легија и е толку добро наоружана и многубројна што потоа ќе биде страв и трепет во Србија и ќе се дрзне да го убие и премиерот Зоран Џинџиќ во 2003-та година.

1995-та Воена операција Олуја, над 250 000 Срби се избркани од Хрватска откако одбиваат да го положат оружјето и да се интегрираат во автономна област која им ја нуди хрватска заедно со САД. Овие Срби се примени во Србија и потоа се кова план каде да се населат, почнува припремата за етничко чистење во Косово.

1999-та Милошевиќ ја праќа војската во Косово и прави етничко чистење, брка 400 000 Косовари кои бегаат за Македонија. При тоа, убиени се над 20 000 Косовари кои се носат со камиони и возови во Србија и се копаат во масовни гробници кои се пронаоѓаат и откопуваат и ден денеска.

По речиси 10 години лудување на Србите на целиот балкански полуостров од Словенија па до Косово, конечно светската заедница решава да стави крај на тој крвав пир и креирање нестабилност, смрт и колини со избеглици низ цела Југославија и решава да интервенира воено во Србија, земјата која 10 години извезуваше тенкови, војни, добровољачки гарди кои масакрираа една деценија и редно веше Србија и српскиот народ да се казнат за сета таа генерирана мака хаос разрушувања убиства сите тие 10 години.

Ете тоа е она што Србите не сакаат денешните млади да го знаат, па глумат невини жртви на ненакви Нато Зликовци кои не го сакале Српскиот народ затоа што биле многу јаки у кошарка и фудбал и многу им љубомореле.

Она што Србите беа навистина многу добри е во убиства на цивили и копање нивно во масовни јами, исто така беа одлични во срамнување градови со земја и палење села, затоа Србите во Хрватска и Босна и Косово ги нарекуваат ПАЛИКУЧЕ!

Дури и самите се пофалија со тоа и самите си снимаа филм за кој ќе добиеја за малце и оскар кој се вика ЛЕПА СЕЛА ЛЕПО ГОРЕ!

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3

anime streaming Dragon Ball Z (Dub)

anime websites ANIMEFLIX Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 33

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden