Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

Претседателот на Косово Хашим Тачи поднесе оставка по обвинението за воени злосторства

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека поднел оставка од функцијата претседател. Тој по поднесувањето на обвинението од Специјалниот суд рече дека во Хаг не може да оди како претседател на Косово.

Тачи на граѓаните им порача да се зачува единството и разумноста.

„Ние мора да ја одржиме довербата во внатрешниот дијалог. Затоа, како што ветив, нема да дозволам да се појавам пред судот како претседател, затоа, за да го заштитам интегритетот на државата Косово, денес поднесувам оставка“ рече Тачи.

Тој исто така изјави дека соработува со правдата и верува во вистината и иднината на Косово. Во своето обраќање ги замоли граѓаните да не губат надеж и нагласи дека чистотата на војната во ОВК ќе биде докажана.

„Горд сум што бев член на ОВК и горд сум што заедно со меѓународната заедница се боревме против режимот на Милошевиќ и горд сум што ја освоивме слободата. Затоа, ниту едно тврдење не може да се смени. Косово беше жртва, а Србија агресор“ рече Тачи.

Вчера и лидерот на ПДК, Кадри Весели, објави дека добил потврда за обвинението. како осомничен за воени злосторства.

Косовската полиција во моментов се наоѓа во близина на канцелариите на ЕУЛЕКС каде наскоро се очекува да пристигне шефот на парламентарната група на Самоопределување, Реџеп Селими.

Обвинението од десет точки тврди дека тие се обвинети за „неколку злосторства против човештвото и воени злосторства, вклучувајќи убиства, присилно исчезнување, прогонства и тортура“
Според обвинението Хашим Тачи, Кадри Весели и други осомничени се кривично одговорни за скоро 100 убиства.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 4 Episode 24

online anime AnimeFreak DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak Kiss x Sis (TV) Episode 7

watch anime free SK8 the Infinity (Dub)

Attack on Titan (Dub) Episode 21