Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот

ОВА Е СРАМНАТА ВИСТИНА ЗА КОСОВО, КОЈА СРБИТЕ ЈА ПРЕМОЛЧУВААТ: ПРОНАЈДЕНА НОВА МАСОВНА ГРОБНИЦА ВО СРБИЈА СО 17 ТЕЛА НА УБИЕНИ КОСОВАРИ, ДОСЕГА СЕ НАЈДЕНИ ДЕСЕТИЦИ ВАКВИ МАСОВНИ ГРОБНИЦИ

Масовна гробница близу напуштен рудник во Јужна Србија е пронајдена денеска од страна на Еулекс, српскиот срвен крст и српската полиција. Ова е само една од многуте досега најдени гробници на убиени цивили од Косово. Над 13 000 жители на Косово го изгубија животот, многу од нив уште се водат како исчезнати, и Албанци и Срби и Роми.

И двете страни во Косово вршеа воени злосторства и убиваа цивили и ги копаа во масовни гробници, но Србите се чини ги премолчуваат своите злосторства и се уште глумат некаква жртва на меѓународен заговор, одбиваат да признаат дека и тие во Косово како и во Босна и во Хрватска си ги окрвавија рацете со крвта на невини цивили во 90-тите што ги испровоцира меѓународната заедница да им одговори со бомбардирање и санкции во обид да ги спречи во таквите злосторства.

Досега најголема таква гробница е најдена во 2001-ва во близина на Белград со 800 лешеви на убиени Косовари.

Во 2007-ма меѓу граничната зона на Србија со Косово беа најдени околу 500 тела на Косовари закопани во масовна гробница. Линк до таа вест на Ројтерс, овде.

Пред 10 години слична таква гробница беше најдена во едно село, под паркинг за тешка механизација беа најдени 250 тела на убиени Косовари. Линк за таа гробница, овде.

Линк за денешната вест на Ројтерс.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch KUIYU CHOUYUAN aniwatch Episode Trailer aniwatch

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Bakugan: Mechtanium Surge (Dub) Episode 46

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Gapo: https://www.gapo.vn/167888406

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimelol