PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

Роберт Голоб главен конкурент на Јанез Јанша на изборите викендов во Словенија – ново лице на словенечката левица со премиерски амбиции

На словенечките парламентарни избори што треба да се одржат викендов, четврти пат по ред се кандидира нов човек од левиот центар со премиерски амбиции.

Овојпат тоа е поранешниот директор на државната енергетска компанија Роберт Голоб со новооснованото Движење за слобода, кое брзо стана главен конкурент на премиерот и лидер на десницата Јанез Јанша.

-Мојата мотивација е да го вратам владеењето на правото и на народот да му ја вратам демократијата, тоа е се што сакам и ќе работам на тоа – вели Голоб.

Тој е уверен дека во политиката може да го пренесе деловниот успех, кој вклучува и изградба на бројни соларни електрани низ Европа.

-Носам искуство како да изградам ново друштво и нова економија. Доаѓа време на деиндустрализација, ни треба преобразба во одржливо друштво, Словенија да ја преобразиме во зелено друштво – вели Голоб.

Во портретот што за него го прави Ал Џезеира, дел од соговорниците велат дека Голоб влегол во политика бидејќи му бил скратен директоротскиот мандат.

Доколку не било тоа направено, додаваат тие, тогаш тој би останал во енергетиката.

Како и да е, тој одеднаш стана главен конкурент на Јанша.

Но, дури и да успее да победи, сите се согласуваат дека го чека тежок процес на составување на влада поддржана од левицата.

loading...

go88 ơ myanmar

sunwin investment không vào được sunwin sunwin ios