Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден

СРБИЈА И ПОНУДИ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ НА УКРАИНА, ЌЕ ПРИФАТИМЕ И БЕГАЛЦИ ЌЕ ГИ СМЕСТИМЕ ВО ХОТЕЛИ И ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ДОКУМЕНТИ ДА МОЖЕ ТУКА ДА ЖИВЕАТ И РАБОТАТ ВЕЛИ ВУЧИЌ НА СРЕДБА СО АМБАСАДОРОТ НА УКРАИНА

Srbija je spremna da pruži svaku vrstu humanitarne pomoći ugroženom stanovništvu Ukrajine. Spremni smo i za prihvat izbeglih civila, kojima možemo da ponudimo najbolje moguće uslove i hotelski smeštaj, kao i sva prava na boravišne i radne dozvole, u skladu sa pravilima zemalja Evropske unije, čak i na višem nivou. – Predsednik Republike Srbije primio je ambasadora Ukrajine Oleksandra Aleksandroviča.

Serbia is ready to provide any kind of humanitarian aid to the endangered population of Ukraine. We are also ready to accept fugitive civilians, to whom we can offer the best possible conditions and hotel accommodation, as well as all rights to residence and work permits, in accordance with the rules of the European Union countries, even at a higher level. – The President of the Republic of Serbia received the Ambassador of Ukraine Oleksandr Aleksandrovich.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Dragon Ball (Dub)

AnimeFreak Attack on Titan Episode 17

Black Clover (Dub)

AnimeFreak SHAMAN KING (2021)

english anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

tải go88