МВР Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАТИВНАТА АКЦИЈА “ХИДРА” НА КРИМИНАЛИСТИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ НАД 300 КРИМИНАЛЦИ
МВР Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАТИВНАТА АКЦИЈА “ХИДРА” НА КРИМИНАЛИСТИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ НАД 300 КРИМИНАЛЦИ
(ВИДЕО) ПРАШАЊЕ ДО ЦРВЕНКОВСКИ: СИ ИЛИ НЕ СИ СДСМ?!
(ВИДЕО) ПРАШАЊЕ ДО ЦРВЕНКОВСКИ: СИ ИЛИ НЕ СИ СДСМ?!
Потврден притворот за Хашим Тачи- му се заканува доживотен затвор
Потврден притворот за Хашим Тачи- му се заканува доживотен затвор
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол

(ВИДЕО) Црвена ѕвезда му се извини на Ибрахимовиќ

Остра осуда на навредите што навивач му ги упати на фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, изрази денеска српскиот фудбалски првак Црвена ѕвезда, најавувајќи тесна соработка со полицијата за пронаоѓање на, како што соопшти, „примитивецот, кој фрли дамка врз традиционалното српско гостопримство“.

Инцидентот се случи на трибините на белградскиот стадион „Маракана“ за време на вчерашниот прв натпревар од шеснаесетфиналето во Лига Европа, меѓу Црвена ѕвезда и Милан (2:2).

Натпреварот се одигра без публика, а во новинарската ложа седеа десетина луѓе, при што за време на второто полувреме еден од присутните со навредливи зборови на национална основа му се обрати на шведскиот фудбалер со босанско потекло, кој беше резервен играч и мечот го проследи од трибините.

„Црвена ѕвезда најискрено му се извинува на Златан Ибрахимовиќ поради непријатностите што ги доживеа во нашиот дом. Нашиот клуб, според старите српски обичаи, отсекогаш бил добар домаќин. Тоа е познато во цела Европа и така и ќе остане во иднина, бидејќи вакви инциденти никогаш нема да толерираме, соопшти српскиот клуб.

loading...

AnimeFreak animefreak avatar: Hori-san to Miyamura-kun (https://animefreak.ws/m/QWE8) Episode 4

ANIMEFLIX overlord animeflix: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15 (https://animeflix.nl/m/yJBp/ep-15)