ОРДАНОВСКИ: Македонско-бугарските односи мрднаа од „мртва точка“
ОРДАНОВСКИ: Македонско-бугарските односи мрднаа од „мртва точка“
Ковачевски - Бомгартнер: Скопје и Париз испишуваат ново поглавје на соработка која рефлектира со прва инвестиција од 270 милиони евра за соларен парк
Ковачевски - Бомгартнер: Скопје и Париз испишуваат ново поглавје на соработка која рефлектира со прва инвестиција од 270 милиони евра за соларен парк
(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ЗАЕВ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ЗА ОВАА ЗЕМЈА ОД СИТЕ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ЗАЕВ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ЗА ОВАА ЗЕМЈА ОД СИТЕ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БРАВО - Бектеши, Мустафаи и Симеска Димоска ја промовираа новата лабараторија за испитување на квалитет на мазут: Резултатите од анализа на мостри за мазут ќе се добиваат за два часа, опремувањето на лабараторијата чини 24 милиони денари
БРАВО - Бектеши, Мустафаи и Симеска Димоска ја промовираа новата лабараторија за испитување на квалитет на мазут: Резултатите од анализа на мостри за мазут ќе се добиваат за два часа, опремувањето на лабараторијата чини 24 милиони денари
Ковачевски: Успешноста на средбата со премиерот Петков ја гледам во новиот тон и пристап
Ковачевски: Успешноста на средбата со премиерот Петков ја гледам во новиот тон и пристап
БАЈДЕН ИЗЈАВИ ДЕКА ИМА НЕСОГЛАСУВАЊЕ СО НЕКОИ ЧЛЕНКИ НА НАТО ШТО ДА СЕ ПРАВИ АКО РУСИЈА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА, УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ РЕАГИРАШЕ СО НЕГОДУВАЊЕ
БАЈДЕН ИЗЈАВИ ДЕКА ИМА НЕСОГЛАСУВАЊЕ СО НЕКОИ ЧЛЕНКИ НА НАТО ШТО ДА СЕ ПРАВИ АКО РУСИЈА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА, УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ РЕАГИРАШЕ СО НЕГОДУВАЊЕ
СЕ РУШАТ СТАРИ ОБЈЕКТИ НА ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ НА НОВА УЛИЦА СПОРЕД НОВИОТ ДУП
СЕ РУШАТ СТАРИ ОБЈЕКТИ НА ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ НА НОВА УЛИЦА СПОРЕД НОВИОТ ДУП
КОВАЧЕВСКИ: МОРА ДА ГО ПОЧИТУВАМЕ УСТАВОТ НА БУГАРИЈА КОЈ НЕ ДОЗВОЛУВА МАЛЦИНСТВА, НО ДОЗВОЛУВА СЕКОЈ ЛИЧНО ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ КАКО МАКЕДОНЕЦ АКО САКА
КОВАЧЕВСКИ: МОРА ДА ГО ПОЧИТУВАМЕ УСТАВОТ НА БУГАРИЈА КОЈ НЕ ДОЗВОЛУВА МАЛЦИНСТВА, НО ДОЗВОЛУВА СЕКОЈ ЛИЧНО ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ КАКО МАКЕДОНЕЦ АКО САКА

(ВИДЕО) ВУЧИЌ КАКО ТИПИЧЕН ПОПУЛИСТ ИМ СЕ ДОДВОРУВА НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ ИАКО ВО СРБИЈА САМО 45% СЕ ВАКЦИНИРАНИ И БОЛНИЦИТЕ РУШАТ РЕКОРДИ НА ЗАБОЛЕНИ И УМРЕНИ – Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја прокоментира ситуацијата околу Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен.
Вучиќ, во видеопорака објавена на „Инстаграм“ се осврна на изјавата на премиерот на Австралија, Скот Морисон, кој истакна дека ја поддржува одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер.

„Се соочуваме со многу проблеми и притисоци, но она што нам како народ никогаш не успеале да ни го одземат е срцето, гордоста и достоинството. Ова го велам поради она што последните денови се случува во Мелбурн, но не поради добивање политички поени. Нападите и притисоците врз Новак Ѓоковиќ, државјанин на нашата земја, од непознати причини достигнаа такви размери што е невозможно, за мене, да не кажам што мислам и каков е нашиот одговор за Австралија. Не би рекол ниту збор, доколку по новата одлука на извршните органи на австралиските власти да му ја одбијат визата на Новак Ѓоковиќ, не се огласи нивниот премиер, поздравувајќи ја таквата одлука. Зачуден сум од фактот што такви одлуки можат да носат органи на извршната власт, а по одлуката на судските органи. Често ни држат предавања за владеење на правото, можете да замислите кога некој министер во Србија би можел да ги поништи одлуките на судиите? Со ова ни покажаа како изгледа небитно правосудство бидејќи целата власт е во рацете на извршните органи“, рече Вучиќ.

Претседателот на Србија запраша зошто воопшто на Новак уште пред заминувањето на турнирот не му било кажано дека не може да добие виза, односно зошто веднаш не бил одбиен.

„Зошто го малтретирате и зошто се изживувате не само над него и неговото семејство, туку врз цела една нација, слободна и горда. Дали е потребно да се победи на избори? Дали е потребно да се задоволи јавноста? Ете, овде се појави претседател на една мала држава, кој смее да му го каже тоа на премиер на голема држава, а можам да го кажам тоа затоа што ја зборувам вистината и затоа што знаете дека е така“.

Вучиќ на крајот упати зборови за поддршка до најдобриот тенисер во светот.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime to watch AnimeHeaven Horimiya (Dub)

free anime Dragon Ball Super (Dub)

AnimeHeaven SK8 the Infinity Episode 11

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13

Black Clover