Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото

ВУЧИЌ ФАТЕН ВО ОФСАЈД: ГРОМОГЛАСНО МОЛЧИ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕТО НА ДОНБАС ОД УКРАИНА А ПЛАЧЕ ПРЕД ЦЕЛ СВЕТ ШТО КОСОВО БИЛО ОТЦЕПЕНО ОД СРБИЈА

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Монако изјавил дека ќе го осуди признавањето на независноста на сепаратистичките региони на истокот на Украина кога претседателот на таа земја Володимир Зеленски на телевизија ќе ја осуди НАТО агресијата на Србија во 1999-тагодина.

Тој тоа го изјавил реагирајќи на изјавата на амбасадорот на Украина во Србија, Олександар Александрович, дека Украина и украинскиот народ очекуваат Србија да го осуди вчерашниот потег на Русија за признавање на независност на Донбас.

-Ние сме мала земја и не сакаме да си ја укинуваме можноста да продолжуваме пријателство со некого и ние не одлучуваме на ниеден начин за судбината на Украина. Но, ако е веќе тоа така, јас го повикувам господинот Александрович да го повика претседателот на својата земја, господинот Зеленски, и да го замоли вечерва на телевизија да ја осуди трагичната агресија која над Србија ја спроведоа САД, Велика Британија, Германија и другите земји и јас сум сигурен дека тој ќе го направи тоа. Па кога ќе го направи тоа, и јас со задоволство ќе го прифатам повикот и ќе одговорам на неговите молби, рекол Вучиќ од Монако, наведува “Бета”.

Вучиќ повторил дека политиката на Србија е воена неутралност, но дека српската политика не е неутрална и дека нема да се откаже од традиционалните пријателства.

-Србија секогаш го поддржувала интегритетот на Украина и тука нема промени, додал тој.

Претседателот Путин во понеделникот ја признал независноста на Доњецк и Луганск, проруски сепаратистички територии во источна Украина и потпишал “договори за пријателство и взаемна помош со нив, а потоа наредил руската војска да го чува мирот на тие територии”.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwindy app tải sunwin sunwin international