ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

НОВИТЕ МОДЕЛИ НА OPEL ДОБИЈА БРОЈНИ СВЕТСКИ НАГРАДИ ЗА 2021-ВА, ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИТЕ – ВОЗИЛА, ЛУЃЕ И БРЕНД

• Целосно дизајнирана за успех: Opel Mokka-e освои „Златен управувач 2021“
• Електричниот транспортер: Opel Vivaro-e е „Интернационално комерцијално возило за 2021 година“
• Јасен концепт: Opel Manta GSe ElektroMOD „Најдобар концепт автомобил на годината“
• Награда за шеф на дизајн: Mark Adams именуван за „Eurostar 2021“

Жирито составено од експерти и пошироката јавност се подеднакво импресионирани од моделите на Opel – бројните награди оваа година се доказ за тоа. „Интернационално комерцијално возило за 2021“ за Opel Vivaro-e и „Златен управувач за 2021“ за Opel Mokka-e се само неколку примери.

„Ние сме многу горди на овие награди, тие се знак на посветеноста и страста со која Opel постојано работи“, рече извршниот директор на Opel, Uwe Hochgeschurtz. „Без оглед на тоа каква работа работат – во дизајн, инженерство или во канцеларија – сите наши вработени создадоа фантастични автомобили. На сите им должам голема благодарност“.

Opel Vivaro-e веќе беше прогласен за „Интернационално комерцијално возило за 2021“ на крајот на минатата година. Ценетиот трофеј потоа стигна до седиштето на Opel во Rüsselsheim пролетта. Ова беше почеток на серија награди за најпродавано лесно комерцијално возило со електричен погон. Само во Обединетото Кралство, Vivaro-e собра бројни награди како „Електрично комерцијално возило на годината“. Потоа, Combo (со мотор со внатрешно согорување или како целосно електричен Combo-e) собра многу награди низ Европа во текот на годината.

Новата Opel Mokka пристигна пролетта – смела, елегантна и сè освен не обична. Оттогаш, Mokka ги воодушевува медиумите и јавноста, неодамна целосно електричната Mokka-e ја освои наградата „Златен управувач 2021“, една од најпознатите награди во целата автомобилска индустрија. Врвните технологии кај неконвенционалниот SUV се исто толку одлучувачки како и стилот сведен на основните работи, што според магазинот Top Gear, ја прави Mokka „Дизајн на годината“. Човекот одговорен за сензационалниот изглед е потпретседателот за дизајн на Opel, Mark Adams; доволна причина Automotive News Europe да го именува како „Eurostar 2021“.

Со Opel Manta GSe ElektroMOD, група вработени во Opel оваа година ја оживеаја вистинската автомобилска легенда и ја направија погодна за иднината. Електричната Manta GSe ElektroMOD разгорува емоции каде и да оди. Уникатниот еднократен модел навистина привлекува внимание – во Франција и Шпанија неодамна беше избрано за „Концепт автомобил на годината“.

Наградени модели на Opel/Vauxhall за 2021 година:

Corsa Best Fleet Supermini Fleet World, ОК
Value Car of the Year News UK Motor Awards

Grandland X SUV на годината во Дубаи Autos Community, Дубаи

Insignia Grand Sport Деловен автомобил на годината Kilometers Entreprise, Франција
Најдобар горно среден автомобил Business Car Awards, ОК

Manta GSe ElektroMOD Концепт автомобил на годината Car and Driver Magazine, Шпанија
Концепт автомобил на годината Automobile Awards, Франција

Mokka Дизајн на годината Top Gear, ОК

Mokka-e Златен управувач 20211 Auto Bild / Bild am Sonntag, Германија

Zafira Life Grand Prix 2021 Za Rulem, Русија

Combo Cargo Златен управувач “Најдобро комерцијално возило 2021” Русија
Надобро комерцијално возило на годината Auto Express New Car Awards, ОК
Најдобро мало комерцијално возило Parkers New Car Awards 2021, ОK
Најдобро мало комерцијално возило за трговци Trade Van Driver Awards, ОK
Награда за лесно комерцијално возило Company Van Today, ОK

Combo-e Cargo Комерцијално возило на годината What Car? Awards, ОK
Електрично комерцијално возило на годината What Van? Awards, ОK

Vivaro-e Интернационално комерцијално возило на годината IVOTY
Комерцијално возило на годината Van Fleet World, ОK
Најдобро електрично возило на годината EV Fleet World, ОK
Eлектрично комерцијално возило на годината Auto Express, ОK
Комерцијално возило на годината Компанија Van Today, ОK
Green Award Компанија Van Today, ОК
Средно комерцијално возило на годината What Van? Awards, ОK

Vivaro-e HYDROGEN Another One to Watch What Van? Awards, ОК

Mark Adams Eurostar 2021 Automotive News Europe

Vauxhall LCV производител на годината GreenFleet Awards, ОK

loading...

aniwatch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

One Piece (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub)

watch animes Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AniWatch Death Note (Dub)

sites to watch anime AniWatch Ranking of Kings