(ВИДЕО) ГОВОРНИЧКА НА ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ: ОВИЕ ОД ТЕРАСИТЕ ШТО НЕ ГЛЕДААТ НЕ МИСЛАТ ДЕКА СМЕ ЛУДАЦИ, НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ ВАКЦИНИТЕ, НИЕ СМЕ ПРОТИВ ВЛАСТА?!?!
(ВИДЕО) ГОВОРНИЧКА НА ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ: ОВИЕ ОД ТЕРАСИТЕ ШТО НЕ ГЛЕДААТ НЕ МИСЛАТ ДЕКА СМЕ ЛУДАЦИ, НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ ВАКЦИНИТЕ, НИЕ СМЕ ПРОТИВ ВЛАСТА?!?!
(ВИДЕО) РАЗДОР ВО ДЕСНИЦАТА - АНТИВАКСЕРИТЕ МУ СЕ НАЛУТИЈА НА ВЛАДИКАТА ПЕТАР!
(ВИДЕО) РАЗДОР ВО ДЕСНИЦАТА - АНТИВАКСЕРИТЕ МУ СЕ НАЛУТИЈА НА ВЛАДИКАТА ПЕТАР!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА МУНИНИЦИЈА ПО ВМРОВЦИТЕ: Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА МУНИНИЦИЈА ПО ВМРОВЦИТЕ: Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје
ШОКАНТНА КОЛУМНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, КОЦАРЕВ: АМЕРИКА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ЕУ НЕ НИ ТРЕБА, ДОГОВОРИТЕ ОД ПРЕСПА И СО БУГАРИЈА ГО ДЕСТАБИЛИЗИРААТ БАЛКАНОТ, ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ПОЛИТИКАТА НА ТИТО СО НЕВРЗАНИТЕ?!?!?!
ШОКАНТНА КОЛУМНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, КОЦАРЕВ: АМЕРИКА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ЕУ НЕ НИ ТРЕБА, ДОГОВОРИТЕ ОД ПРЕСПА И СО БУГАРИЈА ГО ДЕСТАБИЛИЗИРААТ БАЛКАНОТ, ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ПОЛИТИКАТА НА ТИТО СО НЕВРЗАНИТЕ?!?!?!
СДСМ ГО УДРИ ВМРО МЕЃУ РОГОВИ: Николов да каже какво здравство ќе имавме за 600 милиони евра колку што е Скопје 2014
СДСМ ГО УДРИ ВМРО МЕЃУ РОГОВИ: Николов да каже какво здравство ќе имавме за 600 милиони евра колку што е Скопје 2014
ВАЉОН САЛИХУ: Скопјани паметат и кој го делеше и уназадуваше Скопје, а кој го спојува и рамномерно развива
ВАЉОН САЛИХУ: Скопјани паметат и кој го делеше и уназадуваше Скопје, а кој го спојува и рамномерно развива
КУНГ-ФУ ПРЕСМЕТКА НА СЕМАФОРИ ВО КИСЕЛА ВОДА Двајца возачи со тупаници ја делеа правдата, настрада и една жена
КУНГ-ФУ ПРЕСМЕТКА НА СЕМАФОРИ ВО КИСЕЛА ВОДА Двајца возачи со тупаници ја делеа правдата, настрада и една жена
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар

СЕ БАРААТ 500 СТУДЕНТИ ЗА РАБОТЕН АНГАЖМАН ВО ГЕРМАНИЈА ЗА 90 ДЕНА – приход 10,15 € нето, на час!

ВРАБОТУВАЊА – со познавање на англиски јазик ( ако се знае Германски е ПЛУС )
ПОЧЕТОК НА РАБОТНИОТ АНГАЖМАН – ВЕДНАШ !!!
ИМАМЕ 500 СЛОБОДНИ РАБОТНИ МЕСТА
Нудиме времено студентско вработување ( до 90 дена ) за реномирана компанија од Минхен , Германија .
Работниот ангажман е поврзан со пакување , селектирање и сортирање на различни производи , во магацин за стоки.
Платата е 10,15 € на работен час НЕТО.
Обезбедено сместување на 30 мин од Работното место ( се патува со воз ).
Сместувањето е во 2 и 3 креветни соби.
Се работи во две смени .
За работа во ноќна смена се добиваат 25 % + на нето платата .
За работа во недела се добиваат 50 % + на нето платата
За работа на празник – доплатата е 100 % на фиксната нето плата /на час .
ПРИФАКАМЕ АПЛИКАЦИИ ОД СТУДЕНТИ без ЕУ пасош( може секој да аплицира ).
За студентите кои немаат ЕУ пасош , се ќе 14 дена за добивање на дозвола за работа од Министерството за труд и социјална политика на Р. Германија .
Потребни документи за НеЕВРОПСКИ студенти
• Immatrikulationsbescheinigung / Уверение за студентски
статус со превод на Германски јазик
• Lebenslauf vollständig / Автобиографија – со фотографија ,
на Англиски или Германски
• Passkopie / Копија на пасош – прва страна
• Studentenausweis Kopie und übersetzt / копија од Индех – и
превод на Германски
• Notenbuch 1. Seite Kopie und übersetzt / превод на
оценките од Индексот – или студентскиот транскрипт на
Германски јазик
За повеќе информации ВЕ молиме да ни се обратите на е-маил [email protected]

loading...

Download: Devil's Circuit Episode Full

Fist of the Blue Sky: Regenesis 2nd Season Episode 12

KissAnime: Teasing Master Takagi-san 2 anime episode 12 online free at https://kissanime.mx your name kissanime

AnimeFLV: ERASED anime episode 12 online free at https://animeflv.uk online anime

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/449121/gogoanimebe/about