(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка

Шест загинати- расте бројот на жртви во земјотресот во Хрватска

Најмалку шест лица загинаа во земјотресот што денеска ја погоди Хрватска.

Во Петриња загина 13-годишно девојче, додека во селото Мајске Пољане во Глина загинале уште четири лица.

Во Петриња куче најде жена под урнатините и нејзиното спасување е во тек.

По затрупани луѓе се трага на уште три други локации, изјави директорот на хрватската цивилна заштита Дамир Трут, пренесува Хина.

На терен се осум кучиња во потрага по настрадани под урнатините од земјотресот.

Во разорениот земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтер, кој денеска ја погоди Хрватска, загинаа најмалку три лица, повредени се најмалку 20 луѓе и предизвикана е голема материјална штета во Загреб, Сисак и Петриња.

Епицентарот на земјотресот во 12:20 часот бил на 47 километри југоисточно од Загреб, односно на три километри од Петриња, а земјотресот бил почувствуван во целиот регион. Потоа следуваа неколку потреси

loading...

Tekkonkinkreet (Dub) (https://animeflix.nl/m/jy37) Episode Full

The Testament of Sister New Devil: Tojo Basara's Perfectly Peaceful Daily Life Episode Full

Watch Saiyuuki Gaiden: Kouga no Shou Episode Full

https://twistmoe.net online anime

: www.linkedin.com/in/kissanimemx

Osf: https://osf.io/qmc52/