1.8 C
Скопје
28/11/2022 23:11
МАКТЕЛ

Категорија : Editor’s Picks

Editor's PicksSliderСвет

(ВИДЕО) Поранешниот кинески претседател Ху Џинтао беше изнесен од салата пред затворањето на Конгресот на Комунистичката партија на Кина

Sase Ivanovski
Поранешниот кинески претседател Ху Џинтао денеска беше изнесен од салата, очигледно против негова волја, пред церемонијата на затворање на Конгресот на Комунистичката партија на Кина,...
Editor's PicksSliderМакедонија

(ВИДЕО) ЕНЕС ИБРАХИМ РАСПАЛИ ПО ВМРОВЦИТЕ: Соживот не е само за Бајрам да дојдете на баклава, соживот е кога заедно ќе креираме политики, заедно ќе носиме важни одлуки за државата

Sase Ivanovski
Sadece Bayram ziyaretleriyle birlikte yaşama kültürü gelişmiyor. Birlikte yaşama kültürü ancak herkesin karar alma mekanizmalarına dahil edilmesiyle, hepimizin ortak bir şekilde politikalar geliştirmesiyle, devletimizin çıkarları...
Editor's PicksSliderМакедонија

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ КОЈА ЌЕ ГО ЧИНИ ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА: Бришење на нормата „20 проценти“, но и на бадентерот и балансерот

Sase Ivanovski
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за време на денешната посета на општина Аеродром, истакна дека е подготвен да разговара за, како што рече, нов договор...
Editor's PicksSliderМакедонија

БРАВО: КАРДИОЛОГИЈА ДОБИ ОПРЕМА ВРЕДНА 567.800 ДОЛАРИ, ДОНАЦИЈА ОД МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА

Sase Ivanovski
Универзитетската клиника на кардиологија „Мајка Тереза“ во Скопје, Македонија штотуку доби донација од медицинска опрема во вредност од 567.800 американски долари од организацијата „World Medical...
Editor's PicksSliderМакедонија

Зеленски го награди Џафери со Орден „Јарослав Мудри“

Sase Ivanovski
Претседателот на Украина, Володомир Зеленски награди неколку лица со Орденот на кнезот „Јарослав Мудриот“, а меѓу наградените се најде и претседателот на македонското собрание, Талат...
Editor's PicksSliderМакедонија

ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Sase Ivanovski
 Дигиталните јавни услуги претставуваат олеснување за граѓаните и затоа МИОА посветено работи на зголемување и обезбедување на најефикасни и најкорисни е-услуги. Преку центрите „Една точка...