Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

Кујна

(ВИДЕО) НАЈМНОГУ САКАЛ ДА ЈАДЕ ГРАВ СО СУЏУК И ПЕЧЕНА КОКОШКА ВО ПЛЕКЧЕ СО ОРИЗ, А СЕГА ИМА 3 МИШЕЛИН ЅВЕЗДИ И БРОЈ 1 РЕСТОРАН ВО СВЕТОТ – Од сиромашен син на албански имигрант од Тетовско Џепчиште, до најдобар готвач на светот

Рене Реџепи, син на сиромашен македонски Албанец од тетовско Џепчиште, успеа да ги убеди луѓето дека нема лоша храна и дека сѐ може да се претвори во вкусно јадење. Тој е инспирација за многу готвачи ширум светот, пред неколку недели ја доби третата Мишелин ѕвезда, а деновиве, неговиот ресторан „Нома“ повторно се најде на врвот …

(ВИДЕО) НАЈМНОГУ САКАЛ ДА ЈАДЕ ГРАВ СО СУЏУК И ПЕЧЕНА КОКОШКА ВО ПЛЕКЧЕ СО ОРИЗ, А СЕГА ИМА 3 МИШЕЛИН ЅВЕЗДИ И БРОЈ 1 РЕСТОРАН ВО СВЕТОТ – Од сиромашен син на албански имигрант од Тетовско Џепчиште, до најдобар готвач на светот Read More »

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ МЕСНИОТ НАРЕЗОК И СПАМ МЕЈЛОВИТЕ?!?!?!

Mesniot narezok voopšto ne beše proizvod na ingenioznosta na Jugoslovenskata mesna industrija – tuku tradicionalna zaostavština od Avstro-Ungarskite vreminja…imeno – vo nea beše populariziran od strana na južnite Poljaci (koi se i originalni kratori na konzerviranoto meso)…na svetsko nivo go populariziraa tokmu Amerikanskite Poljaci… Vo SAD, vo 1936-ta e otvorena firmata “Hormel” (denešen “Spam”) koja …

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ МЕСНИОТ НАРЕЗОК И СПАМ МЕЈЛОВИТЕ?!?!?! Read More »

(ВИДЕО) ИАКО НАВИДУМ ДЕЛУВА ПРОСТО, НО ПРАВЕЊЕТО ПИЦА Е СЕПАК ДЕЛИКАТЕН КУЛИНАРСКИ ПРОЦЕС, ТРЕБА ДА СЕ ПАЗИ НА НЕКОЛКУ РАБОТИ, ТЕСТОТО ДА СЕ МЕСИ НАД 15 МИНУТИ, ДА СТАСУВА НАД 8 ЧАСА, РЕЛНАТА ДА Е НАД 400 СТЕПЕНИ ЖЕШКА ЗА ПИЦАТА ДА НЕ СЕ ПЕЧЕ ДОЛГО И СО ТОА ДА СЕ ИСУШИ И СТАНЕ ДРВО, МОЦАРЕЛАТА ДА Е НИТУ ВО ГОЛЕМИ ПАРЧИЊА НИТИ МНОГУ СИТНА…

ТИМОНИЕ: Највкусни вина во земјава се Станушина и Темјаника, кога ги пијам ме асоцираат на слобода на душевен мир

Прашан за тоа кои се најубави вина во земјава како човек од Франција, земја која е број еден производител на квалитетни вина во светот, амбасадорот во заминување, Тимоние за Тв 24 изјави: – Тоа се вината Станушина и Темјаника, прекрасни мириси, кога ги пијам овие вина мислам на слобода и на душевен мир.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Attack on Titan Season 2

gogoanimeio JUJUTSU KAISEN (Dub)

animes online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime dub Boruto: Naruto Next Generations

stream anime online Attack on Titan Season 3