БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

Кујна

(ВИДЕО) НАЈМНОГУ САКАЛ ДА ЈАДЕ ГРАВ СО СУЏУК И ПЕЧЕНА КОКОШКА ВО ПЛЕКЧЕ СО ОРИЗ, А СЕГА ИМА 3 МИШЕЛИН ЅВЕЗДИ И БРОЈ 1 РЕСТОРАН ВО СВЕТОТ – Од сиромашен син на албански имигрант од Тетовско Џепчиште, до најдобар готвач на светот

Рене Реџепи, син на сиромашен македонски Албанец од тетовско Џепчиште, успеа да ги убеди луѓето дека нема лоша храна и дека сѐ може да се претвори во вкусно јадење. Тој е инспирација за многу готвачи ширум светот, пред неколку недели ја доби третата Мишелин ѕвезда, а деновиве, неговиот ресторан „Нома“ повторно се најде на врвот …

(ВИДЕО) НАЈМНОГУ САКАЛ ДА ЈАДЕ ГРАВ СО СУЏУК И ПЕЧЕНА КОКОШКА ВО ПЛЕКЧЕ СО ОРИЗ, А СЕГА ИМА 3 МИШЕЛИН ЅВЕЗДИ И БРОЈ 1 РЕСТОРАН ВО СВЕТОТ – Од сиромашен син на албански имигрант од Тетовско Џепчиште, до најдобар готвач на светот Read More »

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ МЕСНИОТ НАРЕЗОК И СПАМ МЕЈЛОВИТЕ?!?!?!

Mesniot narezok voopšto ne beše proizvod na ingenioznosta na Jugoslovenskata mesna industrija – tuku tradicionalna zaostavština od Avstro-Ungarskite vreminja…imeno – vo nea beše populariziran od strana na južnite Poljaci (koi se i originalni kratori na konzerviranoto meso)…na svetsko nivo go populariziraa tokmu Amerikanskite Poljaci… Vo SAD, vo 1936-ta e otvorena firmata “Hormel” (denešen “Spam”) koja …

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ МЕСНИОТ НАРЕЗОК И СПАМ МЕЈЛОВИТЕ?!?!?! Read More »

(ВИДЕО) ИАКО НАВИДУМ ДЕЛУВА ПРОСТО, НО ПРАВЕЊЕТО ПИЦА Е СЕПАК ДЕЛИКАТЕН КУЛИНАРСКИ ПРОЦЕС, ТРЕБА ДА СЕ ПАЗИ НА НЕКОЛКУ РАБОТИ, ТЕСТОТО ДА СЕ МЕСИ НАД 15 МИНУТИ, ДА СТАСУВА НАД 8 ЧАСА, РЕЛНАТА ДА Е НАД 400 СТЕПЕНИ ЖЕШКА ЗА ПИЦАТА ДА НЕ СЕ ПЕЧЕ ДОЛГО И СО ТОА ДА СЕ ИСУШИ И СТАНЕ ДРВО, МОЦАРЕЛАТА ДА Е НИТУ ВО ГОЛЕМИ ПАРЧИЊА НИТИ МНОГУ СИТНА…

ТИМОНИЕ: Највкусни вина во земјава се Станушина и Темјаника, кога ги пијам ме асоцираат на слобода на душевен мир

Прашан за тоа кои се најубави вина во земјава како човек од Франција, земја која е број еден производител на квалитетни вина во светот, амбасадорот во заминување, Тимоние за Тв 24 изјави: – Тоа се вината Станушина и Темјаника, прекрасни мириси, кога ги пијам овие вина мислам на слобода и на душевен мир.

loading...

Website https://animeflv.uk: Watch Patema Inverted: Beginning of the Day animeflv Episode 4 free anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch Steel Angel Kurumi 2 aniwatch Episode 12 dubbed anime

ANIMEFLIX: Nobunaga the Fool (Dub) anime episode 24 online free at https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

Please Teacher! (https://animefreak.ws/m/l1R) Episode 12

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/