КАКО МИНАТ ГОДИНИТЕ, ФРИЗУРАТА НА БОРИС ЏОНСОН СТАНУВА СЕ ПОЛОША И ПОЛОША, ТЕШКО ЧОВЕК ДА ГО СЛЕДИ БЕЗ ДА ПРСНЕ ДА СЕ СМЕЕ
КАКО МИНАТ ГОДИНИТЕ, ФРИЗУРАТА НА БОРИС ЏОНСОН СТАНУВА СЕ ПОЛОША И ПОЛОША, ТЕШКО ЧОВЕК ДА ГО СЛЕДИ БЕЗ ДА ПРСНЕ ДА СЕ СМЕЕ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА НАТО, СТОЛТЕНБЕРГ ДО БАЈДЕН: ПРЕТСЕДАТЕЛЕ ФАЛА ВИ ШТО ЕВРОПА МОЖЕ ДА СМЕТА НА САД, ЗНАЈТЕ ДЕКА И САД МОЖЕ ДА СМЕТА НА ЕВРОПА КАКО СИЛЕН СОЈУЗНИК!
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА НАТО, СТОЛТЕНБЕРГ ДО БАЈДЕН: ПРЕТСЕДАТЕЛЕ ФАЛА ВИ ШТО ЕВРОПА МОЖЕ ДА СМЕТА НА САД, ЗНАЈТЕ ДЕКА И САД МОЖЕ ДА СМЕТА НА ЕВРОПА КАКО СИЛЕН СОЈУЗНИК!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ЏО БАЈДЕН ВО БРИСЕЛ: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ РЕЧЕ ДЕКА ЈА ИМАМЕ НЕГОВАТА ПОДДРШКА, ГО ПОКАНИВ ДА ЈА ПОСЕТИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ЏО БАЈДЕН ВО БРИСЕЛ: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ РЕЧЕ ДЕКА ЈА ИМАМЕ НЕГОВАТА ПОДДРШКА, ГО ПОКАНИВ ДА ЈА ПОСЕТИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА!
СКОПЈЕ ДОБИ НОБО ОДБОЈКАРСКО ИГРАЛИШТЕ ВО АЕРОДРОМ
СКОПЈЕ ДОБИ НОБО ОДБОЈКАРСКО ИГРАЛИШТЕ ВО АЕРОДРОМ
(ВИДЕО) Mерко не е Заев, краток му е фитилот - Откако доби рафал од прашања, до новинарка на ТВ Aлфа: Неписмена си!
(ВИДЕО) Mерко не е Заев, краток му е фитилот - Откако доби рафал од прашања, до новинарка на ТВ Aлфа: Неписмена си!
МЗ: ДЕНЕСКА ПРИСТИГНАА 13 ИЛЈАДИ ФАЈЗЕР ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАВА
МЗ: ДЕНЕСКА ПРИСТИГНАА 13 ИЛЈАДИ ФАЈЗЕР ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАВА
ВАКВИТЕ ПОТЕЗИ ГО ОЛЕСНУВААТ МНОГУ ЖИВОТОТ НА ОБИЧНИТЕ ЛУЃЕ: Се укинува роамингот на Западен Балкан – повици, СМС и интернет по домашни цени
ВАКВИТЕ ПОТЕЗИ ГО ОЛЕСНУВААТ МНОГУ ЖИВОТОТ НА ОБИЧНИТЕ ЛУЃЕ: Се укинува роамингот на Западен Балкан – повици, СМС и интернет по домашни цени
(ВИДЕО) 12 ГОДИШНА НАВИКА: Бенџамин Нетанјаху направи грешка и седна на премиерското место во кнесетот, иако веќе не е премиер!
(ВИДЕО) 12 ГОДИШНА НАВИКА: Бенџамин Нетанјаху направи грешка и седна на премиерското место во кнесетот, иако веќе не е премиер!

Македонија

СДСМ: Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите, граѓаните порачаа дека со ВМРО-ДПМНЕ напредок не е можен

Очајот и фрустрациите од третиот последователен пораз кај Христијан Мицкоски не стивнуваат. Пред само два месеци, на фер, слободни и демократски избори, Мицкоски и нереформираното ВМРО-ДПМНЕ добија јасна порака од граѓаните кои ги поразија нивните деструктивни политики. Денес, Мицкоски врши упади во други политички партии само за да го прикрие фактот што не го исполни …

СДСМ: Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите, граѓаните порачаа дека со ВМРО-ДПМНЕ напредок не е можен Read More »

Quo vadis ВМРО-ДПМНЕ – писмо на повеќе од 300 членови на партијата

Браќа и сестри, Mожно ли е и ВМРО-ДПМНЕ да победи, а Христијан Мицковски и Иницијативниот одбор за собирање потписи за Вонреден Конгрес да НЕ изгубат? Не само што е можно, туку така и треба да биде. Секоја победа на ВМРО-ДПМНЕ треба да значи и победа за секој нејзин член, да биде топлина за душата на …

Quo vadis ВМРО-ДПМНЕ – писмо на повеќе од 300 членови на партијата Read More »

ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: Под покровителство на Општина Кисела Вода, во чест на загинатиот бранител, Бобан Трпков се одржа 19 Меморијален турнир во мал фудбал

Денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со директорот на бирото за јавна безбедност, Саше Тасевски, со преставникот од Собранието, Дарко Каевски и со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ, положивме цвеќе пред бистата на Бобан Трпков и откривме спомен плоча подигната во негово сеќавање. Нашиот херој, Бобан Трпков, кој беше жител …

ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: Под покровителство на Општина Кисела Вода, во чест на загинатиот бранител, Бобан Трпков се одржа 19 Меморијален турнир во мал фудбал Read More »

МВР ХЕРОИ НА ДЕНОТ: Дете паднало во Вардар, полицијата интервенирала и го извлекла

Деветгодишното дете денеска паднало во реката Вардар помеѓу Камени Мост и мостот „Око“. Случајот бил пријавен околу 14 часот. Како што соопшти МВР, веднаш интервенирале полициски службеници од Полициската станица – Центар и од Интервентната полиција по што детето било извлечено и спасено.

Во среда во Атина средба Мицотакис – Заев на самитот ЗАПАДЕН БАЛКАН ПОСЛЕ 2020

Господинот Заев, за три дена ќе биде во Атина во рамките на конференцијата на „Економист“, каде што ќе биде и премиерот на Албанија и ќе се сретнам и со двајцата, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на денешната прес-конференција во Солун и додаде дека постојат прашања за дискусија, јави дописничката на МИА од Атина. Одговарајќи на …

Во среда во Атина средба Мицотакис – Заев на самитот ЗАПАДЕН БАЛКАН ПОСЛЕ 2020 Read More »

Интегра: Зафировски правеше опструкции во изборната кампања, а и сексуално вознемируваше членови на партијата

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски реагира на денешната прес конференција на која Христијан Мицкоски и Воислав Зафировски соопштија дека дел од раководството на Интегра преминува во ВМРО-ДПМНЕ. Ристовски за Фокус вели дека Зафировски бил разрешен минатиот месец поради повеќе причини. -По повод пресот на ДП*НЕ со поединци кои во најголем дел се разрешени во текот …

Интегра: Зафировски правеше опструкции во изборната кампања, а и сексуално вознемируваше членови на партијата Read More »

ТЕШКО НА ВМРО СО ВАКВИ ИСФУЦАНИ КАДРИ – ЛЕСИ СЕ ВРАЌА ДОМА: ГО ПАМТИТЕ ЛИ ОВА ТИПЧЕ, СЕ ПРАВЕШЕ МУТАВ КОГА БЕШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА АНТИКОРУПЦИСКА КОГА НА ВМРО ДПМНЕ МУ ФАЛЕА 2 МИЛИОНА ЕВРА НА ЗАВРШНАТА СМЕТКА ЗА ИЗБОРНА КАМПАЊА!

Ова типче беше едно време претседател на анти-корупциска комисија кога се правеше удрен со мокра чорапа кога на ВМРО ДПМНЕ му фалеа речиси 2 милиона евра на изборната сметка во ерата на Груевизмот. Потоа беше набркан од работа затоа што беше фатен јавно како се драпа и лапа на клупа со швалерка. Воислав Зафировски од …

ТЕШКО НА ВМРО СО ВАКВИ ИСФУЦАНИ КАДРИ – ЛЕСИ СЕ ВРАЌА ДОМА: ГО ПАМТИТЕ ЛИ ОВА ТИПЧЕ, СЕ ПРАВЕШЕ МУТАВ КОГА БЕШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА АНТИКОРУПЦИСКА КОГА НА ВМРО ДПМНЕ МУ ФАЛЕА 2 МИЛИОНА ЕВРА НА ЗАВРШНАТА СМЕТКА ЗА ИЗБОРНА КАМПАЊА! Read More »

ЗА МОРАЛИСТИТЕ ЗА ВЕСТИТЕ ЗА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ: Да потсетам на најелементарната улога и функција на медиумите, имено и најкратка – да објавуваат вести! Добри или лоши, убави или грди, не е во нивна моќ да бираат. Оти тогаш би се претвориле во козметичари на стварноста, а не во нејзино огледало

Гледам некои луѓе ги буни тоа што медиумите со голем интерес известуваат за апсењето на Филан Митрев во Германија и негодуваат дека тоа било незгодно, или непријатно, зашто (најверојатно) тој е син на познатиот македонски кардиохирург Жан Митрев, и речиси сигурно, тоа ги повредува неговите чувства, па би сакал да потсетам на некои елементарни работи …

ЗА МОРАЛИСТИТЕ ЗА ВЕСТИТЕ ЗА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ: Да потсетам на најелементарната улога и функција на медиумите, имено и најкратка – да објавуваат вести! Добри или лоши, убави или грди, не е во нивна моќ да бираат. Оти тогаш би се претвориле во козметичари на стварноста, а не во нејзино огледало Read More »

Уште една тешка будала на Тик Ток: Скопјанец се јавува во брза помош и си тера мајтап, ”Ало ми гори ве молам” !!!!

На социјалните мрежи се појави видео во кое младо момче се јавува на брза помош до цел да се шегува со вработените. Видеото е објавено на тик ток од страна на скопјанец потпишан како „колевски“, а во истото тој ѕвони на телефонскиот број за брза помош 194, каде вели “ми гори, ве молам побрзо”. Во …

Уште една тешка будала на Тик Ток: Скопјанец се јавува во брза помош и си тера мајтап, ”Ало ми гори ве молам” !!!! Read More »

ГАЗИ БАБА: Успешно завршува изградбата на водоводната мрежа во Булачани

✅Извршена е обнова на цевководот и каптажите, а изградени се и нови 3 каптажи за вода ✅Изградена е 850 метри примарна мрежа и 1600 метри секундарна водоводна мрежа ✅Поставени се 115 водомери приклучени на водоводната линија ✅Оспособивме 12 км планински патишта со цел полесно надгледување на водоводната линија и каптажи и брза реакција во случај …

ГАЗИ БАБА: Успешно завршува изградбата на водоводната мрежа во Булачани Read More »

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ВМРО ќе се подели на две партии – делот предводен од Мицкоски ќе оди кај Апасиев

Најпознатиот македонски новинар, водител и аналитичар, Васко Ефтов, како да не го држи место. Иако најави дека со новата сезона од своите авторски емисии „Во Центар“ ќе започне некаде кон крајот на овој, или почетокот на идниот месец, тој во последните неколку дена, сними две политички анализи. Денес Ефтов, анализираше зошто СДСМ направи повторно коалиција …

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ВМРО ќе се подели на две партии – делот предводен од Мицкоски ќе оди кај Апасиев Read More »

ВМРОВЦИТЕ ЏАБЕ КРЕВАА ПАНИКА: „Standard & Poor’s“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава ББ- со стабилен изглед

Кредитната рејтинг агенција „Standard & Poor’s“ го потврди кредитниот рејтинг на Северна Македонија ББ- со стабилен изглед, соопшти Министерството за финансии. Потврдата на рејтингот го рефлектира ставот на „Standard & Poor’s“ дека, и покрај острата економска контракција во 2020 година Северна Македонија има фискален простор да управува со јавните финансии. Ова се должи на поволните …

ВМРОВЦИТЕ ЏАБЕ КРЕВАА ПАНИКА: „Standard & Poor’s“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава ББ- со стабилен изглед Read More »

МВР во акција за санкционирање на диви тркачи

МВР попладнево и вечерва спроведува акција за санкционирање на диви тркачи кои организирале договорени трки на Скопската обиколница. Како што информираат за МИА од МВР, повеќе мотори се одземени, а лица приведени. Акцијата е во тек. Повеќе детали од МВР најавуваат за утре.

Општина Гази Баба упатува повик до сите општествено одговорни компании за донација на смарт уреди, таблети, за учениците од основните училишта во општината.

Општина Гази Баба упатува повик до сите општествено одговорни компании за донација на смарт уреди, таблети,📱 за учениците од основните училишта во општината. ‼️ ➡️Целта е да ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците во основните училишта не беа во можност да набават технички уред или во исто време,на …

Општина Гази Баба упатува повик до сите општествено одговорни компании за донација на смарт уреди, таблети, за учениците од основните училишта во општината. Read More »

ДРАМА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: МИЦКОВСКИ ГО ВИКНАЛ ТАТКО МУ ДА МУ БИДЕ ГЛАВЕН СОВЕТНИК ВО МОМЕНТИТЕ КОГА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА!

Мактел дознава дека во моментите кога се бори за својата фотеља, Мицковски се опкружил со членови на своето семејство во кабинетот во ВМРО ДПМНЕ.Редовно присутни биле неговата сопруга но и неговиот татко, екс професорот Иван Мицковкси кој му бил главен советник. Татино синче, без тате никаде не оди Мицко. Побаравме изјава за ова од портпаролот …

ДРАМА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: МИЦКОВСКИ ГО ВИКНАЛ ТАТКО МУ ДА МУ БИДЕ ГЛАВЕН СОВЕТНИК ВО МОМЕНТИТЕ КОГА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА! Read More »

БОМБА НА НОВИНАРОТ ПОПОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е ПОСЛЕДЕН ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ?!?!

Како што стојат работите, оставка или менување на Христијан Мицкоски е недостижна работа за оние што бараат тој да си оди. Ним ќе им треба многу повмрежена структура, повеќе енергија и вистинска порака за да го симнат, пишува Љупчо Поповски, за Дојче веле Два паралелни политички процеси се одвиваат во овој момент во државава кои …

БОМБА НА НОВИНАРОТ ПОПОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е ПОСЛЕДЕН ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ?!?! Read More »

ТРИФИН КОСТОВСКИ НА КАНАЛ 5: И ИЗДАВАЧКАТА КУЌА КУЛТУРА МОЖЕБИ ЌЕ ОДИ ВО СТЕЧАЈ ЗАТОА ШТО ПАРИТЕ И СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО БАНКАТА КОЈА СЕ ЗАТВОРИ!

– Останаа само две фирми од мојата империја од 150 милиони евра, издавачката куќа Култура и Негорски бањи во Гевгелија. Се друго пропадна. Но и Култура можеби ќе оди во стечај затоа што парите на фирмата се заглавени во банката која се затвори. Неизвесно е дали ќе успееме и нејзе да ја спасиме. Трифун Костовски …

ТРИФИН КОСТОВСКИ НА КАНАЛ 5: И ИЗДАВАЧКАТА КУЌА КУЛТУРА МОЖЕБИ ЌЕ ОДИ ВО СТЕЧАЈ ЗАТОА ШТО ПАРИТЕ И СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО БАНКАТА КОЈА СЕ ЗАТВОРИ! Read More »

Филипче: Состојбата со болниците е стабилна, ГОБ „8 Септември“ и „Козле“ постепено се враќаат на редовно хоспитализирање

– Министерот за здравство Венко Филипче, осврнувајќи се на епидемиолошкиот аспект, вчера истакна дека состојбата е стабилна, вклучително и состојбата со болниците каде практично секаде има слободни болнички капацитети. Во однос на состојбата со коронавирусот согласно последниот извештај на Институтот за јавно здравје, од случаите во изминатата недела, Филипче информираше дека хоспитализирани биле вкупно 71 …

Филипче: Состојбата со болниците е стабилна, ГОБ „8 Септември“ и „Козле“ постепено се враќаат на редовно хоспитализирање Read More »

loading...

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Muhyo & Roji's Bureau of Supernatural Investigation (https://animedao.nl/m/228P) Episode 12

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Kiddy GiRL-AND Pilot Episode Full

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Cagaster of an Insect Cage (https://wcostream.cc/m/LxDJ) Episode 12

KissAnime Gab: https://gab.com/kissanimemx