(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО
Заев: За Охрид одлучуваат експерти на УНЕСКО, не можам да и се јавам на норвешката премиерка
Заев: За Охрид одлучуваат експерти на УНЕСКО, не можам да и се јавам на норвешката премиерка
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ ВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОВЦИТЕ, ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО МЕНАЏИРАЊЕ СО СОВРЕМЕНА МЕТРОПОЛА - Булевар АСНОМ почна да се пробива низ Керамидница, Шилегов очекува да биде готов в година
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ ВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОВЦИТЕ, ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО МЕНАЏИРАЊЕ СО СОВРЕМЕНА МЕТРОПОЛА - Булевар АСНОМ почна да се пробива низ Керамидница, Шилегов очекува да биде готов в година
МЗ: Вакцинацијата руши рекорди скоро 20.000 дози вакцини се аплицирани вчера
МЗ: Вакцинацијата руши рекорди скоро 20.000 дози вакцини се аплицирани вчера
ВО ЗЕМЈАВА ВАКЦИНИТЕ НАД 99% ЕФИКАСНИ - ОД 330.320 ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ, 96 ЗАБОЛЕЛЕ ОД КОВИД, А 13 ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА
ВО ЗЕМЈАВА ВАКЦИНИТЕ НАД 99% ЕФИКАСНИ - ОД 330.320 ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ, 96 ЗАБОЛЕЛЕ ОД КОВИД, А 13 ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

Македонија

ФИЛИПЧЕ: Со 2 милиона евра ќе се реновира заводот за превенција, лекување и рехабилитација на хронични, респираторни, неспецифични и алергиски лекувања во Отешево

Денес во посета на Заводот за превенција, лекување и рехабилитација на хронични, респираторни, неспецифични и алергиски лекувања во Отешево, беше министерот за здравство, Венко Филипче. Министерот Филипче, оствари средба со директорот на Заводот, д-р Александра Пили и градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски, на која што беше запознаен со функционирањето на Заводот кој е единствен …

ФИЛИПЧЕ: Со 2 милиона евра ќе се реновира заводот за превенција, лекување и рехабилитација на хронични, респираторни, неспецифични и алергиски лекувања во Отешево Read More »

„Веро“ почнува хуманитарна донаторска акција за децата од СОС Детско село

Во пресрет на новата учебна година, „Веро“ почнува хуманитарна донаторска акција наменета за децата од СОС Детско село со цел да им овозможи успешен почеток на школската година. Сите потрошувачи во Веро маркетите и Jumbo продавниците може да се вклучат во акцијата и да им помогнат на децата од оваа ранлива категорија, обезбедувајќи им услови …

„Веро“ почнува хуманитарна донаторска акција за децата од СОС Детско село Read More »

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ДА ПОМОГНЕ НА 2000 СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ДА КУПАТ КОМПЈУТЕРИ НА СВОИТЕ ДЕЦА

– Градот Скопје ќе најде пари за да помогне финансиски околу 2000 сиромашни семејства кои се социјално загрозени за да успеат да купат компјутер за нивните деца да можат да ја следат настават онлајн во оваа корона пандемија. Уверен сум дека пари ќе се обезбедат ако треба ќе кратиме од некаде но пари ќе најдеме …

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ДА ПОМОГНЕ НА 2000 СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ДА КУПАТ КОМПЈУТЕРИ НА СВОИТЕ ДЕЦА Read More »

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Нов дебакл на губитникот Мицкоски и очајното ВМРО-ДПМНЕ, нивното лицемерие е препознаено и казнето од граѓаните

Нов дебакл на очајното ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Христијан Мицкоски. Откако видоа дека граѓаните не им даваат поддршка на нивните лицемерни протести, денеска срамот од слабата поддршка се обидоа да го сокријат со наводен протест, и тоа со нивните луксузни автомобили. Скапите автомобили кои денеска граѓаните ги видоа се уште една потврда за вистинското, лицемерно …

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Нов дебакл на губитникот Мицкоски и очајното ВМРО-ДПМНЕ, нивното лицемерие е препознаено и казнето од граѓаните Read More »

ПРОДОЛЖУВА ХАЈКАТА НА МЕДИУМИТЕ БЛИСКИ ДО ВМРО ДПМНЕ КОН НАШИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР: Не е точно дека имам 7 милиони евра заглавени во Еуростандард Банка, посакувам оштетените да си ги вратат парите!

Скопјанец имал заштеда од 7 милиони евра во Еуростандард банка, и се избезумил кога ја слушнал веста дека банката пропаднала, а со тоа и неговата заштеда, па цел ден обезбедувањето не можело да го тргне од таму – вест која пред три недели се објави првин во еден македонски портал, а потоа ја пренесоа и …

ПРОДОЛЖУВА ХАЈКАТА НА МЕДИУМИТЕ БЛИСКИ ДО ВМРО ДПМНЕ КОН НАШИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР: Не е точно дека имам 7 милиони евра заглавени во Еуростандард Банка, посакувам оштетените да си ги вратат парите! Read More »

Жито Лукс го модернизира производството на леб

Најголемиот производител на леб и брашно во државата Жито Лукс во процес е на имплементација на голема инвестиција односно модернизирање на производството што подразбира целосна дигитализација и автоматизација на дистрибуцијата на брашно во фабриката за леб. Техничкиот систем што ќе се имплементира е еден од најмодерните системи достапни деновиве на пазарот во ЕУ. Ова ќе …

Жито Лукс го модернизира производството на леб Read More »

Агрон Биба: Јас, како Албанец, сум се повеќе горд со нашата заедничка држава

Честит 8 Септември до сите сограѓани на Републиката! Почитувањето се купува со почитување! Почитувањето на Албанскиот јазик и култура, ми извира чисти и силни патриотски чувства кон мојата држава Македонија. Јас конечно научив да ја почитувам мојата држава и од срце им благодарам на сите што ми помогнаа во тоа. Македонија полека но сигурно станува …

Агрон Биба: Јас, како Албанец, сум се повеќе горд со нашата заедничка држава Read More »

Септември, меѓународниот месец за кревање на свесноста за синдромот на полицистични јајници

Потребна е добра информираност на женската популација во однос на Полицистичниот оваријален синдром (ПЦОС), апелира Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство (ГАК) по повод одбележувањето на Септември, Меѓународниот месец за кревање на свесноста за синдромот на полицистични јајници. ПЦОС, наведува ГАК, е комплексно сериозно репродуктивно, генетско, хормонално и метаболно заболување што се јавува кај девојчиња …

Септември, меѓународниот месец за кревање на свесноста за синдромот на полицистични јајници Read More »

ТОТАЛНИ ГЛУПОСТИ, СО АРТАН ГРУБИ ИМАМЕ ОДЛИЧНИ РЕЛАЦИИ: ДРАГИ РАШКОВСКИ СЕ ИЗНАСМЕА ЗА НАПИСИТЕ НА ЛАТАС ВО ВЕЧЕР ДЕКА СЕ ТЕПАЛЕ СО ГРУБИ

– Тотални глупости, со Груби имам одлични релации, смешни се тезите дека ние што сме меѓу топ 10 функционери во земјава ќе си дозволиме да се тепаме во влада, тоа само на филмови го има, смешни се овие стории на Вечер и Република. Инаку за мојата иднина во влада, ќе добијам нова функција во владата …

ТОТАЛНИ ГЛУПОСТИ, СО АРТАН ГРУБИ ИМАМЕ ОДЛИЧНИ РЕЛАЦИИ: ДРАГИ РАШКОВСКИ СЕ ИЗНАСМЕА ЗА НАПИСИТЕ НА ЛАТАС ВО ВЕЧЕР ДЕКА СЕ ТЕПАЛЕ СО ГРУБИ Read More »

ШЕЌЕРИНСКА: ГИ РЕНОВИРАМЕ ОБЈЕКТИТЕ НА АРМ ШИРУМ ЗЕМЈАВА!

Сликата за Армијата е важна и од внатре ама и од надвор. Во Куманово трансформиравме руина во прекрасно здание пред кое гордо се веат знамињата на 6 членки на SEEBRIG. Од ноември и баталјонотот за почести, ренџерскиот баталјон, баталјонот за врски и третиот логистички баталјон во касарната “Илинден” во Скопје ќе бидат сместени во две …

ШЕЌЕРИНСКА: ГИ РЕНОВИРАМЕ ОБЈЕКТИТЕ НА АРМ ШИРУМ ЗЕМЈАВА! Read More »

Македонската банкарска асоцијација ги потсетува граѓаните кои имаат потреба од втор период на одложена отплата на кредитните обврски да ПРИСТАПАТ ДО СВОЈАТА БАНКА и да побараат да се вклучат во постапка за одложена отплата

Граѓаните треба да ја информираат својата банка за причините за одложување на отплатата по што барањата ќе бидат соодветно разгледувани и за истите ќе се донесе одлука за која тие ќе бидат известени. Вториот период на одложена отплата на кредитите на граѓаните погодени од ковид-кризата може да трае до 6 месеци, односно до крајот на …

Македонската банкарска асоцијација ги потсетува граѓаните кои имаат потреба од втор период на одложена отплата на кредитните обврски да ПРИСТАПАТ ДО СВОЈАТА БАНКА и да побараат да се вклучат во постапка за одложена отплата Read More »

Жбогар: Научив македонски јазик, добро е да се знае идниот официјален јазик на ЕУ

Евроамбасадорот во заминување, Самуел Жбогар, преку социјалните мрежи вечерва порача дека македонскиот јазик е уште еден спомен што ќе го однесе со себе дома по четиригодишниот мандат. „Доаѓа од истата група јазици како и словенечкиот, но никој не може да го разбере по автоматизам. Затоа се вратив во училиште. Секогаш е добро да се знае …

Жбогар: Научив македонски јазик, добро е да се знае идниот официјален јазик на ЕУ Read More »

(ВИДЕО) БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ДУИ Е СТАВЕНА ВО ВЛАДА НЕ КАКО НАГРАДА ТУКУ КАКО КАЗНА ЗА САМИ ДА ГИ РУШАТ СВОИТЕ ДИВОГРАДБИ НИЗ ЗЕМЈАВА!

– ДУИ не е во влада како награда туку како казна за самите да ги рушат своите довоградби и да ги чистат своите г..на кои ги оставија зад себе за овие 20 години! Линк до анализа за резултатите по изборите на Васко Ефтов, овде.

Во рамки на Проектот „ENABLE“, Прилеп ќе добие стратешки план за долгорочно урбанистичко планирање и одржлив развој

Спроведените активности во рамки на Проектот „ENABLE”, чиј фокус е насочен кон развој на концепт за одржливи градови, а кој е финансиран од Европската програма Еразмус+, денеска беа презентирани пред засегнатите страни во општина Прилеп. Градот Прилеп, е поставен како студија на случај на наставната програма која ќе се спроведува во рамките на постојната програма …

Во рамки на Проектот „ENABLE“, Прилеп ќе добие стратешки план за долгорочно урбанистичко планирање и одржлив развој Read More »

БЕВ НАИВЕН, ИМАВ СРЕЌНО ДЕТСТВО, КАЖА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО ФРАНКФУРТ

Во судот во Франкфурт почна судењето на исламистот Филан Митрев, син на кардиохирургот Жан Митрев, обвинет за подготвување терористички напад, објави „Франкфуртер Рундшау“. Според германскиот весник, на почетокот на судењето, Филан кажал за себе дека бил наивен. 25-годишникот беше уапсен во ноември минатата година, откако полицијата открила дека подготвува самоубиствен бомбашки напад во паб во …

БЕВ НАИВЕН, ИМАВ СРЕЌНО ДЕТСТВО, КАЖА СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО ФРАНКФУРТ Read More »

Жан Митрев за „А1он“: Секој човек на 25 години одговара за своите постапки, тоа не е мој син

Познатиот кардиохирург, Жан Митрев, во изјава за порталот „А1он“ вели дека обвинетиот Македонец за тероризам во Германија, Филан Митрев не е негов син. Митрев и вчера и денеска дал две изјави за порталот „А1 он“ кој пренесува дека останува нејасно дали лекарот се откажал од неговиот син или во целост демантира каква било поврзаност со …

Жан Митрев за „А1он“: Секој човек на 25 години одговара за своите постапки, тоа не е мој син Read More »

ГОРАН СДК: БИТИЌИ И ЗАЕВ МИ ЛИЧАТ НА МНОГУ НАИВНИ ЛУЃЕ, БАШ МЕ ИЗНАСМЕАЈА ОВИЕ ДЕНОВИ!

Го слушам Зоран Заев како се жали на неефикасната државна администрација и си викам, премиер ли е човеков или граѓанин што ни раскажува дека службениците не си ја заработуваат платата? Па вели: „И да не е добар работник, ако седи 8 саата работно време, па ќе смисли, ќе сработи некој предмет повеќе“. Може граѓанинот Заев …

ГОРАН СДК: БИТИЌИ И ЗАЕВ МИ ЛИЧАТ НА МНОГУ НАИВНИ ЛУЃЕ, БАШ МЕ ИЗНАСМЕАЈА ОВИЕ ДЕНОВИ! Read More »

ОВИЕ ОД ВМРО, ИЛИ НЕ САКААТ ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ, ИЛИ ТОЛКУ СЕ ГЛУПИ ШТО ГОСПОД НЕ МОЖЕ ДА ИМ ПОМОГНЕ

Да протестираш со скапи лимузини или треба да си тежок ретард или пак не сакаш да се вратиш на власт, нема друго! Се повеќе се сомневаме дека во ВМРО како да не сакаат да се вратат на власт, такви глупости прават такви будалаштини од што сите се збунети…

ШЕЌЕРИНСКА: Ја подмладуваме Армијата- примивме нови 70 војници

Први по приемот во НАТО. Им посакувам успех во извршувањето на задачите. Следува конкурс за уште 200. Со зголемените плати, нови униформи, нова опрема, војничката професија станува примамлива. Од ноември ќе имаме и два целосно реконструирани објекти.

(ВИДЕО) БОМБА НА ЈАНКО БУРЕК: ВМРО ДПМНЕ ГО ПОТЦЕНИ ЗАЕВ, ЗАТОА РЕДИ ПОРАЗИ, ТОЈ НЕ Е ГЛУП, ТОЈ Е МНОГУ ИНТЕЛИГЕНТЕН!

– ВМРО ДПМНЕ го потцени Заев и затоа губи од него! Исто така Бранко го потценуваше Груевски и нон стоп губеше од него. Заев не е глуп како што мислат ВМРОВЦИТЕ, Заев е многу интелигентен! Јанко Бурек во својата емисија Јади Бурек. Линк до видеото, овде.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Carnival Phantasm: HibiChika Special 4anime Episode Full haikyuu season 4 4anime

TwistMoe: Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital (Dub) anime episode 24 online free at https://twistmoe.net twist.moe

Website https://animebee.to: Watch Special Powered Armor Troop Dorvack animebee Episode 36 watch animes

Qiita: https://qiita.com/kissanimemx

Pearltrees: https://www.pearltrees.com/animefreakws/item374989878

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimelol