НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

Македонија

Битиќи: 84 стартапи се поддржани со 2,5 милиони евра

Вчеравечер ја делев енергијата со добитниците на грантови од „СтартАПувај #2“ преку ФИТР. 84 стартапи се поддржани со 2,5 милиони евра. Ова се микро и мали компании на млади претприемачи кои се двигател на еконимијата. Вчера им порачав дека имаме потенцијал да станеме старт ап хаб на Балканот, и ги поттикнав да не навигираат во …

Битиќи: 84 стартапи се поддржани со 2,5 милиони евра Read More »

ГА-МА АД Скопје во остварување на мега проекти во гасификацијата. Премин преку Вардар кај Александар Палас

Продолжуваме со ширењето на гасоводната мрежа и поголем пристап до потрошувачите. Жолтозелениот свет на ГА-МА АД Скопје за поубава и почиста животна средина. Продолжуваме уште подобро и уште повеќе.

ДРЖИ СЕ БРАТ ЉУБЕ: Бошкоски хоспитализиран, му се влошила состојбата

Љубе Бошкоски, поранешниот министер, е хоспитализиран на Инфективната клиника откако му се влошила состојбата вчера во текот на денот. Нема подетални информации за неговото здравје, но според медиумите ситуацијата се искомплицирала. Бошкоски е позитивен на Ковид-19 од минатата недела, а за тоа самиот извести. Наводно правел тест за проверка затоа што сакал да патува во …

ДРЖИ СЕ БРАТ ЉУБЕ: Бошкоски хоспитализиран, му се влошила состојбата Read More »

БАРАБИ, БАГРА КРИМИНАЛНА, И ПОСЛЕ УСТАТА ИМ Е ПОЛНА СО ПРАВДА И ПРАВЕН ПОРЕДОК!!!

Еве ова е вистинското лице на ВМРО ДПМНЕ и зошто сакаат по секоја цена да се вратат на власт за да БИДАТ НАД ЗАКОНОТ, за нив да не важат законите!!! БАГРА МАФИЈАШКА!

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ГРУЕВИЗМОТ: МВР ГИ ФАТИ ЗАЕВ, НИКОЛОВСКИ И ФИЛИПЧЕ БЕЗ КАЦИГА И ИМ ИЗРЕЧЕ КАЗНИ!

Ете и тоа се случи во нашата убава земја, како во секоја демократска држава, за сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, МВР ги казни премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче. Centar.mk екслузивно ги објавува прекршочните налози на МВР. Премиерот Заев, вице-премиерот Николовски и министерот Филипче ќе треба да платат по 50 …

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ГРУЕВИЗМОТ: МВР ГИ ФАТИ ЗАЕВ, НИКОЛОВСКИ И ФИЛИПЧЕ БЕЗ КАЦИГА И ИМ ИЗРЕЧЕ КАЗНИ! Read More »

ШОКАНТНО – ЕВЕ КАКО ТРИФУН И КОСТА ЈА БАНКРОТИРАЛЕ БАНКАТА: ДАЛЕ 17 МИЛИОНА ЕВРА НА НЕКОЈ КМРЗОВ ОД БОГДАНЦИ, ПРОЦЕНИЛЕ НИВА ОД 6000е НА 1 МИЛИОН ЕВРА, ДАЛЕ 14 МИЛИОНА ЕВРА НА ГАЛАФАРМ!

– Менаџментот дал 17 милиона евра на некој Кмрзов од Богданци и негови десетици компании, 14 милиона евра се заглавени во Галафарм, една нива од 6000е е проценета на 1 милион евра и редица такви будалаштини довеле до тоа да речиси 50 милиона евра на банката се заглавени во лоши кредити кои ќе се наплатат …

ШОКАНТНО – ЕВЕ КАКО ТРИФУН И КОСТА ЈА БАНКРОТИРАЛЕ БАНКАТА: ДАЛЕ 17 МИЛИОНА ЕВРА НА НЕКОЈ КМРЗОВ ОД БОГДАНЦИ, ПРОЦЕНИЛЕ НИВА ОД 6000е НА 1 МИЛИОН ЕВРА, ДАЛЕ 14 МИЛИОНА ЕВРА НА ГАЛАФАРМ! Read More »

ВЕЛО МАРКОВСКИ, НОВИОТ ЧЛЕН НА ИЗВРШЕН КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ – ОД СКАНДАЛ ДИРЕКТОР ДО ,,МИСИЦА” НА МИЦКОВСКИ

Кој е #Вело #Марковски? Па, остана запаметен по тоа што во 2001 година беше разрешен директор на Инфективна клиника. Зошто? Па, нека кажат од ВМРО-ДПМНЕ, беше поставен и разрешен во време на владеењето на Владата на нивен Љубчо Георгиевски. Чудно, нели? Врвниот му стручен кадар на #Мицкоски за #КОВИД19, беше сменет од директорско место во …

ВЕЛО МАРКОВСКИ, НОВИОТ ЧЛЕН НА ИЗВРШЕН КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ – ОД СКАНДАЛ ДИРЕКТОР ДО ,,МИСИЦА” НА МИЦКОВСКИ Read More »

БОМБА НА ТРИФУН: ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО БАНКАТА ДА БАРА КРЕДИТ ЗА ПАРТИЈАТА, ГО ИЗБРКАВ!

– Пред неколку години без мое знаење Заев и уште еден негов соработник од СДСМ се појавил во банката на состанок со директорите за да бара кредит за СДСМ, кога ми јавија наредив да ги избркаат, не сакав ништо да имам со политиката, ниту едните ниту другите. Трифун Костовски на Стадион на Канал 77. Сега …

БОМБА НА ТРИФУН: ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО БАНКАТА ДА БАРА КРЕДИТ ЗА ПАРТИЈАТА, ГО ИЗБРКАВ! Read More »

НАРОДНА БАНКА СО ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Крахот на Еуростандард Банка не ја наруши довербата во македонски банки, има раст на депозитите и на кредитната поддршка и во август

Вкупните депозити бележат годишен раст од 5,2 отсто, додека, пак, кредитирањето порасна за 6,9 отсто. -Со изземање на податоците за „Еуростандард банка“ АД Скопје – во стечај, вкупните депозити бележат месечен и годишен раст од 0,5 и 6,9 отсто соодветно, соопшти Народната банка. Според податоците на Централната банка поголем раст има кај депозитите на домаќинствата …

НАРОДНА БАНКА СО ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Крахот на Еуростандард Банка не ја наруши довербата во македонски банки, има раст на депозитите и на кредитната поддршка и во август Read More »

По претседателот Пендаровски, и премиерот Заев со писмо до Вартоломеј побара автокефалност за МПЦ-ОА

Премиерот Зоран Заев испрати писмо до вселенскиот патријарх Вартоломеј во кое уште еднаш бара од него да се заложи за признавање на афтокефалниот статус на Македонската православна црква-Охридска архиепископија. Заев во писмото потсетува на нивната средба во Истанбул на која беше побарана асистенција и заложба на вселенскиот патријарх за МПЦ-ОА да биде признаена како автокефална …

По претседателот Пендаровски, и премиерот Заев со писмо до Вартоломеј побара автокефалност за МПЦ-ОА Read More »

Од 5-тата седница на Владата: Утврдени мерките за откупот на грозјето; На 884 студенти и 347 ученици ќе им се исплаќа месечна сума за покривање на трошоците за приватно сместување или за трошоците за превоз, кои заради протоколите нема да можат да го користат сместувањето во студентските или ученичките домови; Театрите, кината, операта и балетот ќе работат според Протоколот за организирање настани

Владата на Република Северна Македонија на денешната 5-та седница ја разгледа и усвои „Информација за состојба на откупот на грозје од реколта 2020 година со предлог мерки“, со која го задолжи Кабинетот на заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции да подготви мерка …

Од 5-тата седница на Владата: Утврдени мерките за откупот на грозјето; На 884 студенти и 347 ученици ќе им се исплаќа месечна сума за покривање на трошоците за приватно сместување или за трошоците за превоз, кои заради протоколите нема да можат да го користат сместувањето во студентските или ученичките домови; Театрите, кината, операта и балетот ќе работат според Протоколот за организирање настани Read More »

По текстот на „Фокус“: Антикорупциска ќе го испитува народниот правобранител Иџет Мемети

По текстот објавен во неделникот „Фокус“ „Омбдусманот Иџет Мемети или деспотот од Раковец“, во Државната комисија за спречување на корупција стигнала анонимна пријава во која се бара Комисијата да испита дали е реална сумата што ја плаќа институцијата Народен правобранител за изнајмување на деловен простор на улица „Македонија“ којшто е во сопственост на „Макошпед“. Претседателката …

По текстот на „Фокус“: Антикорупциска ќе го испитува народниот правобранител Иџет Мемети Read More »

КАКО БЕ САМО ИМ ТЕКНУВААТ ВАКВИ БУДАЛАШТИНИ: Адвокатите на Јанкулоска бараат таа да се додаде на листата на жртви на прислушувањето

Адвокатот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, Љупчо Петковски доставил пријава до приемното одделение во судот со која бара кон листата на оштетени од прислушувањето да се додаде и екс министерката. Инаку таа е обвинета во овој предмет, но одбраната рече дека таа била обвинета во случајот за делот Тврдина, а не и …

КАКО БЕ САМО ИМ ТЕКНУВААТ ВАКВИ БУДАЛАШТИНИ: Адвокатите на Јанкулоска бараат таа да се додаде на листата на жртви на прислушувањето Read More »

НАУМОВСКИ: Обезбедуваме соодветни услови за непречено и безбедно одвивање на сообраќајот на патниот правец кој поврзува две локални самоуправи, Ѓорче Петров и Сарај

🚜Патната инфраструктура е клучна за развој на земјоделството. 🚧 Го финишираме тампонирањето на локалниот пат од Стопански Двор кон село Свиларе во должина од 1300 метри каде што се одвиваат најголем дел од земјоделските активности. ✅Патот се израмнува и проширува со што земјоделците добиваат соодветен пристап со земјоделската механизација до своите ниви. 👉Општината ги обезбеди …

НАУМОВСКИ: Обезбедуваме соодветни услови за непречено и безбедно одвивање на сообраќајот на патниот правец кој поврзува две локални самоуправи, Ѓорче Петров и Сарај Read More »

Филипче: Наша цел е да се избегнат рестрикции – во тек се анализи за евентуално воведување нови мерки

Почитувани, На денешната прес-конференција, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче потенцираше дека во тек се анализи за воведување евентуално на нови мерки, за спречување на понатамошното ширење на вирусот. „Наша стратегија и цел е навремено да воведеме мерки кои директно ќе влијаат на сузбивање на ширењето на вирусот. Целта е да избегнат евентуални рестрикции …

Филипче: Наша цел е да се избегнат рестрикции – во тек се анализи за евентуално воведување нови мерки Read More »

loading...

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Code Geass: Hangyaku no Lelouch Picture Drama - Hajimari no Zenya aniwatch Episode Full free anime

Watch Yona of the Dawn Episode 24

Watch anime online for free at KissAnime kissanime reddit

Website https://wcostream.cc: Watch Trinity Seven: Heavens Library & Crimson Lord wcostream Episode Full wcostream dragon ball z