МОЌНО ВИДЕО КОЕ ЈА НАЕЖУВА КОЖАТА - Визија. Решителност. Победа. 30 години СДСМ со граѓаните!
МОЌНО ВИДЕО КОЕ ЈА НАЕЖУВА КОЖАТА - Визија. Решителност. Победа. 30 години СДСМ со граѓаните!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Согласно нашата политика за подеднакво инвестирање во секоја Месна заедница започнавме со рехабилитација на коловозите во 11 октомври, поточно улица Лазар Димитров
ТЕМЕЛКОВСКИ: Согласно нашата политика за подеднакво инвестирање во секоја Месна заедница започнавме со рехабилитација на коловозите во 11 октомври, поточно улица Лазар Димитров
Демократски сојуз: Постепена дигитализација на образовниот процес
Демократски сојуз: Постепена дигитализација на образовниот процес
(ВИДЕО) Заев за 30 години СДСМ: Минатото и сегашноста се нашата сила за одлучни чекори кон иднината, СДСМ е верна и посветена на граѓаните и на државата
(ВИДЕО) Заев за 30 години СДСМ: Минатото и сегашноста се нашата сила за одлучни чекори кон иднината, СДСМ е верна и посветена на граѓаните и на државата
ИКОНАТА НА СДСМ ОДИ ВО ПОЛИТИЧКА ПЕНЗИЈА ПО 30 ГОДИНИ ТЕШКА БЕЗМИЛОСНА БИТКА СО ВМРОНИТЕ - ШЕЌЕРИНСКА: ВРЕМЕ Е ЗА НОВИ КАДРИ, ПОДОБРИ ОД МЕНЕ!
ИКОНАТА НА СДСМ ОДИ ВО ПОЛИТИЧКА ПЕНЗИЈА ПО 30 ГОДИНИ ТЕШКА БЕЗМИЛОСНА БИТКА СО ВМРОНИТЕ - ШЕЌЕРИНСКА: ВРЕМЕ Е ЗА НОВИ КАДРИ, ПОДОБРИ ОД МЕНЕ!
Новинарот Гајдов осуден за клевета против професор Фрчковски
Новинарот Гајдов осуден за клевета против професор Фрчковски
ЧОВЕКОВ САМ СЕ ЗАКОПА - ДРАГИ РАШКОВСКИ ОДИ ВО ПРИТВОР, НАСОЧУВАЛ ДРУГ ОСОМНИЧЕН ДА ЗБОРУВА СТРУЧНО ЗА ДА НЕ ГО РАЗБЕРАТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОТИ БИЛЕ ГЛУПИ
ЧОВЕКОВ САМ СЕ ЗАКОПА - ДРАГИ РАШКОВСКИ ОДИ ВО ПРИТВОР, НАСОЧУВАЛ ДРУГ ОСОМНИЧЕН ДА ЗБОРУВА СТРУЧНО ЗА ДА НЕ ГО РАЗБЕРАТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОТИ БИЛЕ ГЛУПИ
БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство
БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Најнови колумни

АЛО ВМРОВЦИ, НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРИДОБИЕТЕ НЕ ДА ГИ ТЕПАТЕ, БЕЗ НИВ НА ВЛАСТ ЌЕ ДОЈДЕТЕ НА КУКОВО ЛЕТО БЕ КОПУЦИ

На протестот на ВМРОВЦИТЕ, физички нападната новинарката на Ал Џезира, па ај што е новинар па уште и жена, Милка Смилевска. Тој волот што ја нападнал и го турнал микрофонот и ја навредил, потоа се прави мутав пред цајканот, глуми лудило, класична свиња малодушна кукавичка небањата. Добро бе ВМРОВЦИ, кога ќе разберете дека новинарите треба …

АЛО ВМРОВЦИ, НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРИДОБИЕТЕ НЕ ДА ГИ ТЕПАТЕ, БЕЗ НИВ НА ВЛАСТ ЌЕ ДОЈДЕТЕ НА КУКОВО ЛЕТО БЕ КОПУЦИ Read More »

НЕШТО СТРАШНО И НЕОЧЕКУВАНО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ

ВМРО ДПМНЕ изгуби на изорите. Изгуби после мењање на име, воведување двојазичност, договор со Бугарија кој е повеќе од контроверзен. Ај што изгуби на такви ПЕНАЛ избори, ситуацијата на политичкиот терен е таква да дури ВМРО ДПМНЕ и да победеше, пак немаше да направи влада, затоа што политиките што ги промовираше се толку радикални и …

НЕШТО СТРАШНО И НЕОЧЕКУВАНО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ Read More »

Радмила Шекеринска – 30 години во мак политиката, ниту еден скандал, ниту еден гаф, ниту еден испад на популизам, национализам, секогаш по потешкиот пат до целта и цела кариера полна со успеси во корист на народот и државата

Радмила Шекеринска – 30 години во мак политиката, ниту еден скандал, ниту еден гаф, ниту еден испад на популизам, национализам, секогаш по потешкиот пат до целта и цела кариера полна со успеси во корист на народот и државата, директно учество во двете големи победи за овој народ 1. 2005-та прва препорака за преговори со ЕУ, …

Радмила Шекеринска – 30 години во мак политиката, ниту еден скандал, ниту еден гаф, ниту еден испад на популизам, национализам, секогаш по потешкиот пат до целта и цела кариера полна со успеси во корист на народот и државата Read More »

Трифуне Костовски, ти си голем човек. денешниот прес ти беше брука, мизерија, траги-комедија, имаш време да со повлечеш со правилен достоен потег!

Нема да ви се верува што ни приреди нам новинарите денеска бизнисменот Трифун Костовски заедно со својот син Коста. Не седна во својата легендарна канцеларија во Алуминка од каде речиси 20 години ги помага сите колку што може со своето големо хумано срце и душа, сите болни, несреќни, сиромаси, спортиски, таленти итн итн… Не седна …

Трифуне Костовски, ти си голем човек. денешниот прес ти беше брука, мизерија, траги-комедија, имаш време да со повлечеш со правилен достоен потег! Read More »

Смешни и идиотски се споредбите на Нина Ангеловска и лоповите од ВМРО ДПНЕ, Нина не украла ничии пари. тоа се нејзини пари спечалени како претприемач

Еуростандард Банка немала профит од 2005-та година! Имаше јавно соопштение од банката пред неколку месеци дека се во преговори со Комерцијална Банка за преземање, по што Комерцијална се откажа?!?! Не треба многу да си паметен за да заклучиш дека нешто не е во ред со банката и да си ги повлечеш парите. Нина Ангеловска не …

Смешни и идиотски се споредбите на Нина Ангеловска и лоповите од ВМРО ДПНЕ, Нина не украла ничии пари. тоа се нејзини пари спечалени како претприемач Read More »

СВЕДОЦИ СМЕ НА ЕДНА ПОДЗЕМНА МАФИЈАШКА ОПЕРАЦИЈА: Вице Заев не е шеф на ДБК, нити е министер за финансии, знаете ли зошто ВМРО ДПМНЕ секој ден го споменува неговото име?

Грујо го постави својот братучед, безмалу брат, таков однос имаат меѓу себе со Мијалков, за шеф на тајните служби преку кои се реализираше режимот де факто. Сите местенки, следења, апсења, угнетувања, преземања совертници и пратеници, поткупи, местења избори итн итн, се одеше преку ДБК. За ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ, го постави својот кум за …

СВЕДОЦИ СМЕ НА ЕДНА ПОДЗЕМНА МАФИЈАШКА ОПЕРАЦИЈА: Вице Заев не е шеф на ДБК, нити е министер за финансии, знаете ли зошто ВМРО ДПМНЕ секој ден го споменува неговото име? Read More »

loading...