(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева

Ајде другари да му помогнеме на нашиот Зоки Заев во последната битка за нашата земја и нашиот народ, поминавме долг пат, да не го оставаме сега сам да ја бие битката за нас, сите да му дадеме силна гласна поддршка!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Ги видовме кукавиците и хоштаплерите, а малце загусти, први бегаат од мегданот и се дистанцираат од Заев.

Го видовме Бранко а ги видовме и Бранковистите, го видовме и Максо и богами и максовците. Но ние Заевистите нема да му го свртиме грбот на Заев, не сме ние направени од таков материјал кој мисли на своето дупе и кој бега штом малце ќе загусти.

Нема да го оставиме Заев сам да изгори во оганот, ќе одиме со него до крај и ќе ја извојуваме и оваа последна битка за нашата земја и нашиот народ.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Да му дадеме морална гласна поддршка и верба на нашиот премиер, знае тој добро што прави, со што се соочува, колку смее и може да оди, која е целта и како да дојде до неа со најмала можна штета.

Тој тоа го покажал многу пати досега. И во преговорите во Пржино по што срушивме режим со пенкало добро и со малце изеден ќотек, и во преговорите од Преспа по што станавме членка на НАТО и сега ќе го докаже тоа, ЕУ ќе биде наша судбина а ќе бидеме и Македонци и ќе зборуваме македонски јазик!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Тој е одличен стратег, одличен планер, одличен реализатор, одличен државник и визионер, има нерви како сајли за лифт и муда од челик. Наше е само да му го чуваме грбот и да не го оставаме сам.

Ајде другари, уште оваа битка и после се ќе биде полесно, пред портите на ЕУ сме, влеземе ли внатре, веќе ништо нема да биде исто, затоа што од земја пред распад направивме земја за почит, безбедна и богата, земја за гордост и респект, земја која на својот народ му дава шанси за успешен и убав живот а не сам да се мачи како грешен ѓавол!

НАПРЕД ЗОКИ ЗАЕВ, НИЕ СИТЕ СМЕ СО ТЕБЕ!!!

loading...

AnimeDao death note animedao: Watch High School DxD Episode 9 (https://animedao.nl/m/vWN/ep-9)

AniWatch free anime: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 1