(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно
ДЕМАНТ ОД ДЗС: АПАСИЕВ ЛАЖЕ, бројките за наводни одбивања да се попишат се измислени, целосно неточни и немаат никаков допир со реалноста
ДЕМАНТ ОД ДЗС: АПАСИЕВ ЛАЖЕ, бројките за наводни одбивања да се попишат се измислени, целосно неточни и немаат никаков допир со реалноста
МОЖЕ ЌЕ ГИ ПРИФАТАМ ОСТАВКИТЕ: Заев ќе ги почека извештаите од истрагата за пожарот, па ќе пресече
МОЖЕ ЌЕ ГИ ПРИФАТАМ ОСТАВКИТЕ: Заев ќе ги почека извештаите од истрагата за пожарот, па ќе пресече
(ВИДЕО) Јанко „Јади Бурек“ видно возбуден: Што да мислам за Данела, само дека е со ВМРО, друго ништо не знам за неа...“
(ВИДЕО) Јанко „Јади Бурек“ видно возбуден: Што да мислам за Данела, само дека е со ВМРО, друго ништо не знам за неа...“
ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19

ЧУДНО НЕОБЈАСНИВО ЛУДИЛО СЕ СЛУЧУВА ДЕНОВИВЕ: ЈАС НЕ ЈА РАЗБИРАМ ОВАА ПАРАНОЈА И ХИСТЕРИЈА НА ЈАВНОСТА ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ СЕКТОР!!!

Леле ќе се градлело во Кисела Вода 100 згради на излезот од Скопје према исток?!?!
Леле ќе се градлео во Ѓорче во тоа ливадата на излезот од Скопје према запад?
Леле у Тетово ќе се градело?!?!

Па нели бе да не се гради у центар, да се гради на периферија? Распадник и Јурија се на периферија, сега и тоа ли е проблем?!?!
Абе луѓе разбирате ли дека народот има потреба од станови за домување, се множат луѓето, цената на становите треба да падне, сега е астрономски висока баш поради таа параноја и хистерија да не се гради никаде во земјава?!?!

Разбирате ли дека во градежната индустрија директно и индиректно работат над 50 000 народ? Ѕидари, плочкари, бетонџии, армирачи, инженери, архитекти, меблари, молери, фасадери, електричари, водоводџии, дизајнери, па потоа продавачи на бела техника, слики, теписони, лустери, завеси, ролетари, лифтови, огради, циглани, фабрики за песок, цемент, цигли, лепила, изолациони материјали?!?! Па ќе се земат кредити од банки, па осигурување, па нотари, адвокати, сите ќе заработат и во тие сектори…

Тоа е голема економија во која се вртат стотици милиони евра од кои дел ќе завршат во општините дел во државата поголем дел во плати на работници, ќе паднат цените на становите, ќе се уреди просторот со паркови меѓу зградите, улици, младите ќе има каде да основаат семејство, што ви е бе со оваа параноја и хистерија?!?!
КОЕ КУЧЕ ВЕ УКАСАЛО ПА СЕ ПОНАШАТЕ КАКО ЛУДАЦИ КОИ НЕ САКААТ ДА ВИДАТ ГРАДИЛИШТЕ И НОВА ЗГРАДА, КАКО ЗГРАДИТЕ ДА ЈАДАТ ЛУЃЕ КАКО НЕКОИ МОНСТРУМИ И ГЛЕДАТЕ КАКО НЕКОЈ УПЛАВ ДА ВЕ ФАТИЛ?!?!

Саше Ивановски Политико
Уредник на Мактел.мк

loading...

https://kissanime.mx kissanime page 1

Website https://animefreak.ws: Watch Violet Evergarden: Kitto "Ai" wo Shiru Hi ga Kuru no Darou (Dub) animefreak Episode Full amine freak tv

Watch anime online for free at AnimeBee free anime

AnimeFLV: Super Cub anime episode 12 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/gogoanimebe/

Gogoanimelol yolasite: https://gogoanimelol.yolasite.com/