(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ

ЦЕЛО ВРЕМЕ СМЕ БИЛЕ ВО ТЕШКА ЗАБЛУДА: СИТЕ МИСЛЕВМЕ ДЕКА УСПЕСИТЕ НА ЗАЕВ СЕ УСПЕСИ И НА БРАНКО, НО СЕПАК НЕ БИЛО ТАКА!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Лигушот, лешперот, кукавицата Црвенковски си го покажа своети вистинско лице.

Сите мислевме дека тој се радува на успесите на СДСМ, но тој цело време да плачел зошто веќе не е во врвот на политичката моќ.

Сите мислевме дека се радува што СДСМ реди успеси на црнтрално и локално ниво, што сменивме режиом, што ја внесовме земјата во НАТО, што земјата успешно чекори и кон ЕУ…

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Сите мислевме дека тој се радува, му дава совети на Заев, му помага тајно… Сите мислевме дека колумните на Латас во кои тој пишува дека Бранко цело време го пцуе Заев и негодува за политиките на лидерот на СДСМ, дека се тоа очајни смешни обиди да се направи раздор во СДСМ… Мислевме дека тоа што Наташа Савова е прва соработничка на Камчев кој е главен финансиер на ВМРО ДПМНЕ е само некаква соло акција на Савова… Сите мислевме дека лутите остри стрели на луѓето на Бранко кон Заев се некаков соло одметнички порив на елитисти кои не се охрабрени од Бранко…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

И конечно сите мислевме дека шпекулациите дека Бранко ги имал бомбите на Заев но немал храброст да го пука се само злобни шпекулации од кујната на ВМРО ДПМНЕ во обид да се направи раздор на Бихачка…

Но сето тоа било наша заблуда. Сите колумни на Латас каде се споменува Бранко биле точни. Хајката на бранковистите била организирана. Бранко цело време плетел мрежа зад грбот на Заев во обид пак да се врати триумфално на Бихачка. Конечно тој го дочека мигот кога Заев е клекнат и најранлив и се појави од зад грб со залет да му зарие нож и политички да го убие, затоа што му се плаши да го нападне во лице во нормални услови, затоа што Бранко е тешка пизда, тешка кукавица.

Колку само сме биле во заблуда дека Бранко патувал низ својата политичка еволуција заедно со успесите на Заев, дека секој успех на Заев кај него раѓал момент на каење во вид на прашањето ЗОШТО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА ВАКВО НЕШТО ПОРАНО?!?!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Но не, кај Бранко горела само една свеќа, свеќата на омраза, завист и гнев кон Заев, човекот кој му ја зема СДСМ, каде што Бранко мислеше дека треба да владее до смрт и дека треба да го закопаат во дворот пред зградата. Бихачка да биде неговиот мавзолеј.

Бранко наместо да ужива во пензионерските денови и да се радува на успесите на својата СДСМ и на својата земја, тој гневно плачел и кобел и делел клетви и ковал заговори како да го уништи Заев. Како некаков злобен вештер во добар цртан филм на Дизни кој не сака неговите деца да продллжат по неговите стапки, туку сака да го уништи својот син и да му ја земе невестата и куќата а децата т.е внуците да ги фрли во река…

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Мислев дека дното е Геро и Милчин да се на иста страна со Латас, Миленко и Мирка. Но не, дното било Бранко да е на иста линија со Хорхе. Тоа е новото дно, тоа е новата мизерија на нашата политичка сцена. Ако ништо друго, ова е барем забавно, тоа никој не може да го одрече!

Колку само ќе биде забавно кога они пак ќе бидат поразени, а ќе остане запишано и зебележано дека се обидоа да го уништат и притоа со најгадните можни коалиции и тактики, византија за ова е смешка. Бранко имаше шанса да остане запаметен како политички великан, сега го изгуби и тоа, и ќе остане само како транзициски случаен минувач, неуспешен автократ кој е патолошки желен за власт до смрт, исти плукнат Грујо!

loading...

AnimeHeaven watch animes: Dr. Stone (Dub) Episode 24

4Anime bleach 4anime: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 24 (https://4anime.biz/m/A550/ep-24)