Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

Да не се лажете, Грујо има украдено многу повеќе од тие три стана од 750 квадрати во Панорама за кои зборува Камчев

Пишува Саше Ивановски Политико

Вчера сите дознавме како Грујо пребацувал плацеви за станови, како креирал фирми со седиште во Белизе на Карибите, како ги користел своите кумови, пријатели, уплашени бизнисмени, братучедот кој му бил човек за се, КОНСИЛИЕРЕ!

Но што мислите, колку вакви трампи и претумбации се имаат случено за неговите 12 години власт? Ова е само една снимка, еден разговор за една локација, но колку има вакви разговори кои не се договорени преку телефон туку во четири очи?! Ова е само врв на сантата мраз што викаат американците.

Што мислите колку вакви трампи има за други локации со други луѓе, колку вакви удели има во домашни компании, секако под име на некој друг човек, колку вакви штедни влогови има, колку дуќани има низ земјава, колку фирми има за кои не знаеме на Кипар, Швајцарија, Белизе, Панама?!?!

Сите тие проценти за кои слушавме на снимките од автопати од други зделки и тендери, сите тие милиони евра се испрани и насадени насекаде околу нас а дел се и во Швајцарија, Будимпешта, Москва…

Апаш без усул, со болна амбиција и со безграничен апетит за моќ за пари за имот за капитал. Зошто одбрал патот до тоа да му биде преку пљачка на народните пари, зошто не креирал компанија па да ги заработи тие милиони со креирање на силен бизнис, порудкти, сервиси, извоз, зошто одбрал преку диктатура, преку измама, преку малтретирање цел народ за да си ги оствари соништата?!?!

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Ranking of Kings

AnimeHeaven Naruto (Dub)

Dragon Ball Super (Dub)

AnimeHeaven One Piece

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

tải go88