КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

ДАЛИ СМЕ НАУЧЕНИ ДА ГИ МРАЗИМЕ ЗАЕВ И СДСМ АМА НЕ СМЕ СВЕСНИ ЗА ТОА?! ГИ МРАЗИМЕ ПОТСВЕСНО ПОРАДИ 12 ГОДИНИ ТЕШКА МЕДИСКА ПРОПАГАНДА КАКВА НЕМАЛО НИТИ ВО НАЦИ ГЕРМАНИЈА?!?!

Пишува: Саше Ивановски Политико

Цело време се прашувам за една теза која ми кружи во глава и сакам да ја споделам со вас почитувани читатели.

Дали гледате со која жестина се пречекува секоја грешка секој гаф секоја ситница кога Заев и СДСМ ќе се сопнат на некој камен ќче се лизнат на кора од банана, има една жолчност има една горчина една омраза неверојатна како да си им украл дете мало од цицка мајкина како да си го откинал и никад не си им го вратил…

Се мислам дали е тоа поради промената на името нешто што некои фанатици го сметаат многу трагично како некој да им бркнал во интимата, можно е да е тоа, не велам не, но јас имам една друга теза околу таа омраза кон СДСМ и што и да направи СДСМ колку и успеси да направи секогаш ќе се бара некаква грешка ќе се бара влакно во јајцето ќе се бара причина за мрчење за хејтање за паламудење…

Имено јас мислам дека дел од нашиот народ, големо мнозинство се потсвесно научени да го мразат СДСМ од дното на душата и тоа не се ни свесни зошто го мразат. Едноставно 12 години тешка брутална масивно жестока државна пропаганда против СДСМ во која беа впрегнати водители на утрински програми лидери на партии мали и големи експерти од факултети бизнисмени актери шоумени пејачи јавни фаци твитер и фб ботови акадмеици судии обвинители лекари адвокати бизнисмени мафијаши криминалци попови значи една армија од едно 10 000 народ беше вклучена во еден режим на оцрнување девалвирање исмевање мразење на СДСМ кој беше преставен како збирштина на предавници, анти христи, демони, зликовци, мрзливци, пијаници, курвари, развратници, ѕверови, изроди, монструми, гадови и тоа траеше цели 12 години и се прикажуваше 24/7 од весници од портали од телевизии од радија од билборди од книги од песни од вицеви од плакати од флаери од митинзи од врата на врата кампањи од судски процеси од нарачани напади дури и од странство итн итн итн…

И сиот тој отров е вгнезден впиен во мозокот на народот и тој сега отров полека си делува како некаков опијат и го дразни народот да го мрази СДСМ дури и ако им носи дома кофи со мед и млеко, се бара мува во млекото, се бара мува во медот, се туркаат тие кофи на земја, се колне СДСМ се хејта Заев иако реално 90% не се ни свесни зошто го мразат човекот и зошто ја мразат партијата која ја ослободи земјава од мафија и ја врати земјата на прав пат далеку од војна далеку од криза далеку од распад…

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

animes online SK8 the Infinity (Dub)

english anime My Hero Academia Season 3 (Dub)