(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ЕХ ДА ИМАВМЕ 100 ФРЧКОВЦИ И ДА ГИ ПРАТИМЕ ВО МЕТРОПОЛИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ, А НЕ ДА СЕ БРУКАМЕ СО АМБАСАДОРИ КАКО БОЦЕВСКИ, ЧАШУЛЕ, ДОНЕВ, НАУМОВСКИ, НИКОВСКИ…

Ги читам реакциите на небањатите на веста дека Фрчко Национале ќе оди за амбасадор на земјата во Вашингтон и се смеам… И си мислам, еее да имавме 100 луѓе од калибарот на професорот Фрчковски и да ги пратевме во 100 метрополи ширум светот, каде ли ќе ни беше крајот…

Можете ли да го замислите нашиот Фрчко на некој коктел во Вашингтон, таа харизма, тој интелект, таа начитаност, тој хумор, анализа, снаодливост, стил, колку ли само ќе биде препознатлив ефективен корисен за земјата, колку ли само нови пријатели ќе придобие за земјава, колку ли силно ќе лобира за нас во престолнината на светската суперсила…

Ех само да можевме да го некако реплицираме во некоја машина па истиот тој Фрчко да го пратиме во Москва, Пекинг, Рим, Берлин, Париз, Лондон, Амстердам, Осло, Стокхолм, Белград, Софија, Атина…

Наместо досегашните ропаци и лузери и тешки ШАЈШУТКИ какви што сме имале за амбасадори како Наумовски, Никовски, Боцевски, Чашуле, Донев кои биле во најголемите метрополи, какви ли глупости и лапсузи и гафови имаат направено овие тешки ѓубриња…

И после се чудите што како земја сме речиси секогаш онеправдани, сме ги изгубиле сите дипломатски битки, последни влеговме во НАТО, во ЕУ уште се мачиме, дипломатијата ни беше осакатена, шеф на неа беше еден Антоњо Милошоски, крај, што понатаму да збориме, дај да смениме тема…

loading...

Digimon Universe App Monsters Episode 52

AnimeDao: Superdimensional Romanesque Samy: Missing 99 anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao death note

AnimeFLV: Sherlock Hound (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk anime online

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/

Ttytdp soytedienbien: http://ttytdp.soytedienbien.gov.vn/portal/Lists/Faq/DispForm.aspx?ID=1798