(ВИДЕО) СМЕШЕН МОМЕНТ ОД ПРОШЕТКАТА НА РАМА, ЗАЕВ И ВУЧИЌ: НОВИНАРКАТА НА ПИНК ГО ПРАШУВА ЗАЕВ КАДЕ Е КАФИЧОТ ТРОПИКАНА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ВУЧИЌ БИЛ ПРЕД 30 ГОДИНИ, ЗАЕВ ВИКА ПОЈМА НЕАМ ЈА СУМ ОД СТРУМИЦА
(ВИДЕО) СМЕШЕН МОМЕНТ ОД ПРОШЕТКАТА НА РАМА, ЗАЕВ И ВУЧИЌ: НОВИНАРКАТА НА ПИНК ГО ПРАШУВА ЗАЕВ КАДЕ Е КАФИЧОТ ТРОПИКАНА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ВУЧИЌ БИЛ ПРЕД 30 ГОДИНИ, ЗАЕВ ВИКА ПОЈМА НЕАМ ЈА СУМ ОД СТРУМИЦА
БРАВО ОПШТИНА ЦЕНТАР - Уште два угостителски објекти во Центар добија решенија за преземање мерки за намалување на бучава
БРАВО ОПШТИНА ЦЕНТАР - Уште два угостителски објекти во Центар добија решенија за преземање мерки за намалување на бучава
Почнува изградба на Детска градинка во Бутел
Почнува изградба на Детска градинка во Бутел
Од тематската седница на Владата: Охридскиот рамковен договор придонесе за кохезивноста на општеството како еднакво за сите граѓани и заедници како и за интеграцијата на Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ
Од тематската седница на Владата: Охридскиот рамковен договор придонесе за кохезивноста на општеството како еднакво за сите граѓани и заедници како и за интеграцијата на Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ
ВУЧИЌ: ТИЕ ЗЕМЈИ ШТО ОДБИЈА ДА БИДАТ ДЕЛ ОД ИНИЦИЈАТИВАТА ОТВОРЕН БАЛКАН ЌЕ ТРПАТ ЕКОНОМСКИ ПОСЛЕДИЦИ, СРБИЈА, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА ЌЕ ПРИВЛЕЧАТ 90% ОД СИТЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ НА БАЛКАНОТ
ВУЧИЌ: ТИЕ ЗЕМЈИ ШТО ОДБИЈА ДА БИДАТ ДЕЛ ОД ИНИЦИЈАТИВАТА ОТВОРЕН БАЛКАН ЌЕ ТРПАТ ЕКОНОМСКИ ПОСЛЕДИЦИ, СРБИЈА, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА ЌЕ ПРИВЛЕЧАТ 90% ОД СИТЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ НА БАЛКАНОТ
ЗА ПРВПАТ ХЕРАКЛЕЈА И АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ДОСТАПНИ ЗА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ
ЗА ПРВПАТ ХЕРАКЛЕЈА И АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ДОСТАПНИ ЗА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите и работниците да ги почитуваат препораките на лекарите за топлиот бран
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите и работниците да ги почитуваат препораките на лекарите за топлиот бран
(ВИДЕО) ИДЕЈАТА ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН МИ СЕ ВИДЕ ОДЛИЧНА КОГА ИМАВМЕ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА И КОГА ПОМОШ НИ ПРАТИЈА ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА И КОГА СО ТОА СПАСИВМЕ МНОГУ ЖИВОТИ
(ВИДЕО) ИДЕЈАТА ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН МИ СЕ ВИДЕ ОДЛИЧНА КОГА ИМАВМЕ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА И КОГА ПОМОШ НИ ПРАТИЈА ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА И КОГА СО ТОА СПАСИВМЕ МНОГУ ЖИВОТИ

ФАЛА ТИ ЗАЕВ – Денеска тема на денот е која му била прва женска на Заев, во Груевизмот теми беа крвавиот 27-ми април, упад во А1, дигање во воздух со динамит на Космос, прислушкувањето, СЈО, Скопје 2014-та, местени избори, апсење и тепање новинари и политичари, убиство на Мартин Нешковски

Во Груевизмот беше интересно да си новинар, ама новинар со муда, не куртон чкопен психопат платенички…

Не знаевме која тема прва да ја фатиме. Се сеќавам тогаш работев и по 18 часови на ден, по нужда одев со лап топот во рацете, синот ме прашуваше тато зошто по цел ден штракаш толку силно на тастатурата…

Темите беа неверојатни, речиси како на филм, дигање во воздух со динамит на Космос, упад во А1, криење убиство на Мартин Нешковски, апсење на Љубе, претепување на новинари, апсење на Томче Кежаровски, крвавиот 27-ми април, пред тоа црниот понеделник и исфрлање на пратениците и новинарите од собрание, тепачките на Кале, мини војна во Диво Насеље, грозното убиство во Смиљковско, прислушкувањето, бомбите на Заев, СЈО, мафијашките пљачки и упади во фирми и чудните трансакции на берзи и купување на Камчев и Мијалков на пола македонска економија, Скопје 2014-та, лудувањата на Диме Спасов пијан со службено возило па бегањето од Алфите, вице премиер Хипо брка новинар да го тепа во сред Скопје среде бел ден, мафијашки избори со гасење лифтови во згради, сопирање автобуси и праќање на технички преглед, владина пропаганда со платени медиуми од народната каса во десетици милиони евра износи, владејачката партија си гради замок и станува најбогата партија во Европа, другарчето на шефот на ДБК станува најбогат бизнисмен на листата на Форбс за југоисточна Европа, куртонка мечка новинарка станува увозник на медицинска опрема вредна 1 милион евра, умира детенце со искривен рбет затоа што државата не дала дозвола за лекување во странство, се демолира ЛГБТ клуб и се претепуваат ЛГБТ активисти итн итн итн…

А сега? Главна тема деновиве е која му била прва женска на Заев?!?! Дали била некоја Магде од Дојран или Јелена од Горњи Милановац?!?! И на темава се впрегнати големи новинарски БАРДОВЕ попут Геро, Момировски, Трендо?!?! Небаре Пулицер бркаат за тоа Зоки од Муртино која цура каде ја џбарил пред 30 години, еееј човече божји… Од толку што ми е досадно како новинар фатив да гледам прес конференции на Путин кои траат по 3 саата, го изгледав цел Нетфликс, сега барам претплата на Амазон Прајм таму да најдам нешто интересно да ми помине денот… Заев го утепа мак новинарството…

Ако, фала ти Заев, фала ти Радмила, Ахмети, Груби, Спасовски, Битиќи, Николовски, Бочварски, Шилегов, Османи, Димитров… Фала ви на сите што со својата храброст визија и политичка одговоеност направивте земјава да биде толку политички досадна да ударната медиска тупаница на опозицијата да се бави со клупите на Петре Шилегов колку штички на нив имало и од какво дрво биле направени и привите женски на Зоки Заев…

Дабогда е така наредни 100 години, каде ли ќе ни биде крајот…

loading...

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Gintama: Shiroyasha Koutan (https://gogoanime.be/m/yEWP) Episode Full

https://animeheaven.pro animeheaven bna. Watch Made in Abyss Movie 3: Fukaki Tamashii no Reimei Episode Full

Watch anime online for free at KissAnime anime sites. Heaven's Lost Property OVA (Dub) (https://kissanime.mx/m/RpZP) Episode Full

AniWatch Sites Google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home