БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!

ГЕНИЈАЛЕН ПОТЕГ НА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ НЕМА ДЕН ДА НЕ БИДЕ МЕНТАЛНО ИЗРЕМЕТЕН, ПОЧНУВА ЖАЛ ДА МЕ ФАЌА ЗА ТАТИНОТО СИНЧЕ ОД ВЛАЕ

Нема ден да помине а Заев ментално да го изремети Мицковски, да го нападне толку јако и толку брутално што Мицковски е буквално во безсознание.

Замислете после сите тие јаки ремети со Мијалков со гласањето на доверба во собрание, Заев не го остава Мицковски да земе воздух, туку го матира со подадена рака до опозицијата да влезе во влада, АМА БЕЗ МИЦКОВСКИ КАКО ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ!

Бреееј каков брутален бокс е ова мајко мила!!!

Знаете ли ова што значи? Сите тие иљадници лебари паразити и глодари во ВМРО ДПМНЕ кои уште тагуваат по 11-те години државна цицка сега ќе им се отворат очите како филџани и ќе направат се, Мицковски да излета од белата палата како пикавец за да ВМРО ДПМНЕ стане дел од владата и да добие неколку министерски места, владини агенции, јавни претпријатија итн итн што ќе значи неколку стотици вработувања на државна цицка за паразитите ко 11 години се навикнаа ништо да не работат а да млатат големи пари, и сега Мицковски ќе биде испречен пред остварувањето на тој мил сон…

Мицковски нема да има шанси сега да се спаси од политички линч во ВМРО ДПМНЕ! Своите орди сега ќе го прегазат! Ова е максимално понижување на ВМРО ДПМНЕ, Заев ги тера да се помират со судбината дека нема да може да го победат во блиска иднина и единствено да се докопаат до власт е преку него, колку тој ќе им даде на тацна, за да не умрат!

Ако ова не е политичка генијалност, тогаш не знам што е, муртинецот е очигледно светски маштраф на четири димензионален политички шах!!!

Зошто Заев го прави ова, зошто се решил политички да го масакрира Мицковски? Мислам дека Заев има одамна сватено дека Мицковски е закана за земјата дури и како лидер на опозицијата. Неговите лудачки потези да блокира се е причина да биде казнет брутално и вратен на Машински како показна вежба како завршуваат политичките анти таленти без грам одговорност и грам сенс за тоа што се државни интереси и добро за народот и земјата.

Политиката е безмилосна, нема фер плеј, нема милост, нема жал, политиката е како бокс, се лупа во противникот се додека главата не му излета од рамената. Мицковски ќе добие брутална лекција дека требало да си седи кај тате, и дека тате можеби го спасувал во животот досега, но веќе е на бришан простор и ќе свати како реалниот живот нема милост ако немаш за нешто талент нити па следиш минимум одговорност при своето дејствување.

Од друга страна што ќе добие државата од сето ова? Прво, ќе се ослободиме од еден тотален политички манијак како што е Мицковски. Второ факт е дека сега парламентот е блокиран а особено процесот кон ЕУ каде треба со Бугарија да се донесат тешки одлуки, а многу реформи се блокирани кои бараат 2/3 во собрание како што се медиските реформи на пример… Заев сака конечно да подаде рака на опозицијата и заедно да се забрза овој процес и за неколку години да станеме членка на ЕУ, едноставно да вклучиме ТУРБО на моторот и безо да се средат многу работи наместо до бескрај политички да се пимпла и да се гњави целата работа до бескрај и после да се обвинуваат двете партии кој е крив а времето си одминува, секоја изгубена година надвор од ЕУ е фрлена година за сите граѓани…

loading...

AnimeFreak animes online: Watch One Punch Man Episode 12

WCOStream watch anime free: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 1