(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

ГЕРО НЕМАЈЌИ ЗА ШТО ДА МУ СЕ ФАТИ НА ЗАЕВ, ИЗМИСЛУВА НЕКАКВА ИДНА ЦЕНЗУРА И ПАНИЧИ ЗА НЕШТО ШТО МУ СЕ СОНИЛО ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈАВА??!?!

Прилично е очајно кога сакаш да и најдеш замерка на владата и притоа користиш проблеми кои тебе ти се причиниле дека допрва ќе дојдат?!?!

Значи во моментов нема доволно голем проблем за јака колумна па Геро си замислува некаква идна ЦЕНЗУРА која он наводно ја насетил и урла и паничи паѓа во хистеричен транс за нешто што само он го видел а никој друг не го видел дека ќе се деси?!?!

Небаре некаков астероид иде накај Македоња и само Геро го видел од вилата во горна Матка и сега ние баш на Геро треба да му веруваме и да кризираме, Геро бомбардерот на Орце Камчев?!

Комичен комичен тип, но толку блесаво се извалка со приказните за КИКИ И ФРИКИ кога беше медиска испостава на вмровската афера РЕКЕТ со кој ВМРО ДПМНЕ се обиде да се врати на власт, што веќе никој за ништо не му верува.

Но ако, нека се мачи човекот, барем вака и дели комплименти на власта кога нема нешто постоечко што критикува па мора да измислува идни проблеми за да најде чарка односно влакно во јајцето.

Црната кампања против Филипче одамна пропадна како пројекат.

Колумна на Саше Ивановски Политико
Уредник на мактел.мк

loading...

KissAnime kissanime your name: Dr. Stone (https://kissanimeonline.com/m/8qKz) Episode 24

AniWatch watch anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10