(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

ИАКО СУМ МАКЕДОНЕЦ, И СЕ РАДУВАМ НА СЕКОЈА ПОЛИТИЧКА ПОБЕДА И ТРИУМФ НА ДУИ, ТОА Е ЧЕКОР ПОДАЛЕКУ ОД ВОЈНА, ТЕНЗИИ, НЕМИР, ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ТОТАЛЕН СОВРШЕН МИР И ВЕЧЕН СОЖИВОТ

Се радувам на радоста на Груби кој со гордост ги покажуваше фотките од новата зграда за политички систем и односи меѓу заедниците.

Прекрасна зграда, нова, платена со наши народни пари. Мило ми е што ќе ја користат претежно Албанци и останати членови на нашите малцинства.

Мило ми е што им е убаво во нашата заедничка земја. Многу ми е мило кога ќе видам триумф на Албанците и нашите малцинства.

Ми се полни срцето кога ќе се изборат за некое свое право и кога ќе ги видам дека се радуваат на тој триумф.

Секоја победа и триумф на ДУИ е чекор подалеку од војна, конфликти, немир, тензии, а е чекор поблиску до вечен прекрасен мир и плоден соживот кој ќе роди силна просперитетна земја исполнета со успешен добро ситуиран народ.

Немој да мислите дека победите на Албанцитр се порази за Северна Макеоднија, обратно е, секоја победа на политичките преставници на малцинствата се победи наши заеднички, ги намалуваат тензиите, омразата, гневот, се повеќе сите си ја чувствуваат земјата за своја, мајка на сите, маќеа за никого!

Колку е оваа земја моја толку е и на Шабан, Рамзи, Курто, Адела, Сеад, Јани, Светозар, Ајше, Фатима… Сите сме си граѓани на оваа земја исто си ја сакаме и таа исто кон нас треба да се однесува со иста грижа со иста сума на пари со исто даноци со исто внимание со исти казни, помош, услови, можности…

loading...

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Website https://twistmoe.net: Watch [email protected] 2 twistmoe Episode 74 gogoanime

KissAnime: Run & Roll anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero

500px: https://500px.com/p/animeflixnl?view=photos

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws