ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

ИМА ЕДНА МНОГУ ИДИОТСКА ТЕЗА НА НЕБАЊАТИТЕ ОД ВМРО ВО ТВ ДЕБАТИТЕ ОД КОЈА МИ СЕ КРЕВА КОСАТА НА ГЛАВАТА

Сашо Тасевски но и други суртуци вмровски во тв дебатите одат со една неверојатно глупа теза, која оди нешто вака:

– Абе што аир од влезот во НАТО, кај се парите, за џабе го дадовте името, ништо не добивме од тоа народот е уште сиромашен!

Колку е само ова идиотска теза. Ми се темни кога ќе го слушнам ова. Праење НА ТОШО, правење УДРЕНИ СО МОКРА ЧОРАПА или пак стварно небањатите се толку мутави, тоа е тешка дилема.

Но тезата со влезот во НАТО ја би ја споредил со завршувањето на факултет на некој човек. Дали веднаш по земањето на дипломата тој човек ќе се збогати? Секако дека не, тоа е идиотски да се очекува. Но дали по 10, 20 години тој човек ќе биде побогат од своите другари кои не завршиле факултет? Секако, шансите за тоа се големи…

Има и исклучоци, се надевам дека ние нема да бидеме таков исклучок и покрај влезот во НАТО да останеме какви што бевме пред влезот во НАТО, но придобивките веќе се чувствуваат.

Како прво, веќе никој не се ни плаши дали ќе не биде или не, порано, со секој посериозен конфликт, или ДИВО НАСЕЉЕ или конфликтот од 2001-ва не знаевме дали ќе се разбудиме со тотална војна со поделена држава кај Групчин итн итн, сега тоа е завршено…

Потоа, погледнете ја леснотијата и ниските камати со кои можеме да се позајмиме во светот дури и во време на криза, лесно издаваме евро-обврзница со ниски камати, едноставно светските банки и инвеститори веќе не се сомневаат во иднината на земјава и дали ќе може да ги врати кредитите.

Сега поради Короната малку е отежнато и споро она што се очекува после секој влез на секоја земја во НАТО, нема бум на берзата, нема раст на цените на недвижнините, но по стабилиација на Корона кризата, сето тоа ќе си дојде, парите си го наоѓаат патот и нема тука ниту молење ниту бегање, парите ќе си дојдат, само треба да им створиме погодни услови да се оплодуваат.

Затоа е сето ова и со НАТО и со ЕУ, правиме клима за парите да дојдат и тие што се тука да не ни бегаат и да се оплодуваат брзо, за сите да имаме високи плати профити и висок стандард, но тоа небањатите не можат да го разберат затоа што се тупи и глупи или се прават глупи и тупи!

loading...

AnimeBee: Natsume's Book of Friends Season 2 anime episode 13 online free at https://animebee.to animebee

ANIMEFLIX: Kekkou Kamen anime episode 2 online free at https://animeflix.nl anime stream

Gangsta. (https://animetv.cc/m/wqmP) Episode Full

AnimeFLV: Sally the Witch anime episode 48 online free at https://animeflv.uk animeflv

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animeflixnl/about

Docs google: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mIY_nsntuoEy_ahe07-H7V08qUWW9lLyP-t6u52vUlo/edit?usp=sharing