НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
(ВИДЕО) БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА ПАТ: ПАТОТ ЗА ГАЛИЧНИК СЕ ЧИСТИ ИАКО ИМА 2 МЕТРА СНЕГ НА ПАТОТ!
(ВИДЕО) БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА ПАТ: ПАТОТ ЗА ГАЛИЧНИК СЕ ЧИСТИ ИАКО ИМА 2 МЕТРА СНЕГ НА ПАТОТ!
БРАВО, УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАТА - Амбасадата на САД го поздрави усвојувањето на Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси
БРАВО, УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАТА - Амбасадата на САД го поздрави усвојувањето на Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси

ЈА ВИДОВТЕ ЛИ ВЧЕРА ДОЛГАТА РАКА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ, ИЛИ ШТО БИ РЕКЛЕ СРБИТЕ, ПАРА ВРТИ ГДЕ БУРГИЈА НЕЌЕ?!

Вчера се случи нешто неверојатно! Оди интервју на Вилма Русковска на Канал 5.

Водителот и уредник Гоце Михајловски, изненадувачки за сите, почнува јако да гази на темата Орце Камчев.

Уште по изненадувачки, Вилма исто пука без влакна на јазикот, вели дека Камчев вршел поткуп во Рекет, но бидејќи прв пријавил куртулил од одење во затвор.

Ова е голем пресврт, досега куртоните на Камчев, како еден ДАГАУ СУЕТЕН ИСПРДОК тврдеше дека Камчев е жртва на рекет, но тој уствари учествувал активно во поткуп?!?!

Но тоа не е се. Вилма потоа рече дека ИМПЕРИЈА нема да застари и дека ќе им се суди на обвинетите за перење пари!

Но во текот на интервјуто во еден момент Вилма сакаше да потсети на презумцијата на невиност во постапките па рече дека сепак Камчев официјално не е криминалец додека не биде осуден.

Значи збориме за човек кој во 2005-та беше во бегство од земјата поради даночно затајување, за потоа новата власт магично да го амнестира?!?!

Збориме за човек кој сега има над глава процес ИМПЕРИЈА и за да се спаси од одење во затвор давал милиони евра во куфери на обвинители?!?!

Збориме за човек кој со пријателство на шефот на подземјето и тајната служба стана најбогат македонец со богатство над 200 милиона евра!

Значи за тој човек збориме дали е криминалец или не!

И што се случи вчера во македонските медиумите додека одеше интервјуто со Вилма? Наеднаш на сите портали се појави една иста сторија со еден ист наслов:

РУСКОВСКА: НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕМЕ ДЕКА КАМЧЕВ Е КРИМИНАЛЕЦ, СЕ ДОДЕКА НЕ БИДЕ ОСУДЕН!!!

Оваа сторија се појави апсолутно насекаде на сите видови портали, вмровски, сдсмовски, албански, македонски, спортски, политички, за здравје за мода… А во исто време, ништо друго од интервјуто не се појави на порталите, ништо од другите нејзини изјави кои се поразителни за Камчев.

Ај што се појави оваа сторија, уредниците на речиси сите портали оваа вест ја ставија на главен кајрон, очи да вади, сите да ја кликнат, сите да ја примат пораката дека Орце не е кримос! ДА СЕ ЗНАЕ БЕ ЉУДИ!

Ова е неверојатно! Ваква медиска ПР невидлива рака немал ниту Груевски во неговите најсилни времиња!!!!

Орце Камчев се потрудил овој период да направи таков моќен ПР штаб во зградата на ОРКА ХОЛДИНГ што он е спремен да го хендла во реално време својот бренд додека за него се дава интервју и тоа може да го спинува на сите можни медиуми, портали, радија и телевизии.

Што ти прави парата луѓе мое, пара врти где бургија неќе! Парите од медискиот колач на Систина, Здравје Радово, Стопанска Банка Битола заедно во пакет се толку привлечни за нашите медиуми што се претворени во испостави на ОРКА ХОЛДИНГ, нема да ме изненади ако во нареден период го видиме Камчев како дели пакети на сиромашни, како дава крв, како со лопата чисти снег по улици, цела машинерија е впрегната во ребрендирање на најголемиот матен криминален олигарх во хуманитарец патриот чесен стваралац со десет прсте!

Саше Ивановски, уредник на Мактел.мк

loading...

AnimeDao animedao online: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Nosub

GoGoAnime gogoanime dragon ball z: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 7 (https://gogoanime.be/m/W9EA/ep-7)