Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО

Ќе дојде ден кога некој иден руски претседател ќе коленичи пред Украинскиот народ и ќе бара прошка како што тоа го напрви германскиот канцелар Вили Брант во 1971-ва во Полска

Злосторствата врз Украинскиот народ што ги прави руската војска се варварски.

Ќе дојде ден кога некој иден руски претседател ќе клечи пред Украинците и ќе бара прошка за Русија и рускиот народ како што тоа го направи за Германија и Германците канцеларот Вили Брант во 1971-ва година во Полска.

Тогаш за време на посетата на Полска сосема надвор од протокол при посета на еден споменик на жртвите од нацизмот, германсккот канцелар спонтано клекнал на колена и ги изненадил новинарите и домаќините.

Таа фотка е легендарна и симбол за повоена Германија и многу помогна светот да му прости на германскиот народ за сите злодела на нацистите.

Ќе треба нешто слично од некој иден руски претседател затоа што Русите епски се избрукаа, историски во Украина, својот имиџ го расипаа трајно, вечно, многу извинувања ќе треба да се направат за овие злодела за ова злосторство за ова варварство врз Украина и Укриаинците.

loading...

hỗ trợ go88 IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club link tải go88 cho iphone

kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin hướng dẫn cái sunwin sunwin ăn gì ngon