(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

ЕДЕН ДЕН ЌЕ ДОЈДЕ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР ВО СКОПЈЕ, ШТО ЌЕ КЛЕЧИ НА КОЛЕНА И ЌЕ НИ СЕ ИЗВИНУВА И ЗА ОКУПАЦИЈАТА И ЗУЛУМИТЕ ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НО И ЗА ВЕТОТО И НАВРЕДИТЕ ОД БАНДАТА НА БОЈКО БОРИСОВ

Злоделата и зулумите и неправдите од окупацијата во втората светска војна се една работа за која еден ден еден премиер ќе клечи на колена и ќе се извинува на Македонците.

Ама додека клечи или може и на станување, тој иден премиер ќе треба да се извини и за ветото и навредите и оваа траума што бандата на Борисов ни ја приредува овие три месеци.

Бојко и бандата ќе си заминат, раната ќе остане во свеста на Македонците. Едно е некој тужинец да ти опне вето како Грците 2008-ма, но кога близок ќе ти лупне вето, па притоа тоа вето ќе го зачини со такви брутални навреди што дираат во срце, е тоа е вистинска траума.

Шарлатанот Каракачанов си мисли дека ќе им успее она што ни го направија Грците. Но за Грците ние се расправавме за антика, плус името стварно ни е Северна Македонија, ние сме на северниот дел од Македонија. Башка со Грците никад не сме биле блиски, камо ли пак браќа.

Да повторам: Кога близок ќе ти рогне нож во грб па уште и ќе те навредува брутално, тоа богами не се заборава никогаш. Тоа боли, тоа е траума од најголем тип.

Не знам дали воопшто оваа банда на Бојко што сега е на власт и бугарската јавност што ја гласа е свесна што направија овие три месеци. Не велам дека ние немаме кабает и дека сме безгрешни, но имаше милиони други начини ова да го решиме, браќата Бугари го избраа најлошиот можен начин!

loading...

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 10

Naruto: Shippuden (Dub)

anime streaming Attack on Titan

online anime Komi Can’t Communicate

AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 6 - Uncen