Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

Кога пред 5 години трчав по Груевски со мобилниот телефон и јадев ќотек од вмровците, бев речиси со нула приходи а имав фамилија за хранење, тогаш многу ми помогнаа сегашниот градоначалник на Кисела Вода, Филип Темелкоски и неговиот брат Владимир кои тогаш имаа ресторан…

Од денешен аспект многу е тешко да му објаснуваш на некого колку ни беше тешко на нас првите на фронтот на битката против режимот на Груевски.

А па особено е тешко да му го објасниш тоа на некој вмровец, затоа што они ем беа со испран мозок тогаш мислеа дека тогаш течеше мед и млеко во земјата а реално и тие не живееа лошо, имаа бенефиции од режимот, беа на позиции, цицаа од буџетот или од фирмите кои цицаа од буџетот…

Да им објасниш дека бевме оставени без приходи, избркани од работа или пак меедиумите ни беа на црна листа и никој не смееше да се рекламира…

Да им објасниш дека буквално живеевме со минимум приходи едвај сметките ги плаќавме, за јадење најскромно што може, помагаа риднини пријатели симпатизери…

Дури ќотекот и тужбите не беа толку страшни колку празниот фрижидер, исклучената струја, неможноста 7 години да се отиде на летен или зимски одмор, носењето стара облека 5 години, неможноста да си поправиш уред кој ќе ти се расипе или кола кога ќе ти се расипе, одењето на бензиска да напуниш гориво за 100 денари за да можеш дента да го свртиш градот два три пати да завршиш некоја работа…

Еден од луѓето што најмногу ми помогна во тој период, помош која сега ми излгледа драгоцена беше помошта од сегашниот градоначалник на Кисела Вода, Филип Темелковски и неговот брат Владимир.

Тие тогаш имаа ресторан во Аеродром и ни дозволија на мене и на моето семејство да се храниме во ресторанот бесплатно. Речиси секој втор ден бевме таму со сопругата и со синчето, нашето синче таму израсна во ресторанот, имаше детско катче, првите родендени ги славевме таму…

Вечно ќе му бидам благодарен на Филип и на неговиот брат Владимир, тогаш имаа големо срце и душа па дури и намерно работеа со загуба, кој знае колку како мене биле помогнати во тие страшни времиња. Не само што помагаа туку беа таргет на режимот па се сеќавам дека се жалеа дека им дале казни од над 50 000 евра разните инспекции пратени од Грујо и Мијалков…

Фала ви многу Филип и Владимир, вие сте луѓе со големо срце и голема душа. Можевте да бидете како многуте останати македонски бизнисмени, да млатите пари и да гледате сеир. Но вие како и Заеви и уште неколку успешни решивте да помогнете, да подадете рака, јавноста тоа треба да го знае, вашата човечност и хуманост треба да се пофали за во иднина кога ќе дојде пак некој диктатор да има исти такви хумани и одговорни бизнисмени кои нема да мислат само на својата банкарска сметка и своите фамилии и швалерки…

loading...

Watch Golden Time Episode 24

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: DNA² OVA anime episode 3 online free at https://animeflix.nl animeflix

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Cycling74: https://cycling74.com/author/60d44258a87778412f9b01cc

Gogoanimelol contently: https://gogoanimelol.contently.com/