ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

КОИ НИ СЕ СЕГА ОПЦИИТЕ, ШТО МОЖЕ ДА НАПРАВИМЕ ПО БЛОКАДАТА ОД БУГАРИЈА?

Првиот човечки инстинкт кога некој ќе ти наштети е да му вратиш. Иако си свесен дека пак ќе имаш штета, но сакаш да го казниш за тоа што ти направил неправда.

Но паметните не ги слушаат своите животински детски инстинкти, зрелите совесни индивидуи сепак се воздржуваат од акција – реакција и чекаат да дојде поволен момент неправдата или да се исправи или пак саканата цел да се достигне на поинаков начин.

Така и со Бугарија, ние сега можеме да го протераме амбасадорот, да ја затвориме границата, да направиме бојкот на нивните производи, да почнеме црна кампања со се на список кон нив… Можеме така до недоглед, но пак ќе биде тоа на наша штета, нашите фирми ќе страдаат, нашите амбиции кон ЕУ ќе страдаат, ќе бидат казнети во Бугарија и оние кои се наши пријатели но сега биле надгласани, ќе се отвори вечен проблем од кој никој нема да има корист…

Затоа е паметно да ја издржиме машки оваа неправда, затоа што сепак голема е веројатноста дека и ние имаме некоја вина за ова недоразбирање колку и да е постапката на Бугарија сулуда и неправедна.

Да продолжиме да преговараме, да видиме што може ние да отстапиме, да бараме помош од светската заедница, да останеме сепак пријатели со Бугарија со став дека и пријателите знаат некогаш да ја усерат работата и тоа колосално, епски.

Заслужува Бугарија втора шанса, немаме друг избор, секое друго решение е погубно за сите, а не смееме да бидеме глупи, само разумот и интелигенцијата ни се адут, ништо друго немаме, ниту море, ниту нафта, ниту злато ниту дијаманти ниту шума за извоз, сиромашна земја сме со ограничени ресурси приклештени од сите страни и единствено што можеме е да бидеме умни итри и да не работиме на своја штета.

Затоа, горе главата, ќе има подобри денови, ќе ја издржиме и оваа неправда, трнлив е нашиот пат, затоа толку им се радуваме на сите успеси, ништо не сме постигнале лесно, ништо не ни е дадено на тацна, за се сме пролеале и пот и крв и солзи…

loading...

Website https://animepahe.cc: Watch Musashi: The Dream of the Last Samurai animepahe Episode Full anime stream

TwistMoe: Undefeated Bahamut Chronicle anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime stream

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Sol Bianca: The Legacy Episode 6

Imageshack: https://imageshack.com/user/animeflixnl

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870