ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови

Лична молба до премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев

Познавајќи го премиерот врз основа на блиското минато, познавајќи го неговиот карактер, сигурен сум дека во овие моменти по ветото на Бугарија, во главата на Зоран Заев се врти една мисла која многу често се врти во неговата глава од време на време кога ќе заглави пред некој нерешлив проблем – да си даде оставка од политиката и да оди на местото маркетинг директор на МАМАС, да си шета по светски саеми и да го нуди струмичкиот ајвар кој пред неколку недели беше прогласен од хрватски ВЕЧЕРЊИ ЛИСТ за најдобар ајвар на балканот. Да си спие до 10, да си свирка и да си ужива во животот наместо да ја треска главата и да решава вековни проблеми, да се расправа со луда опозиција и мафија и да трпи хистерична јавна сцена на која никако не можеш да и погодиш што и да било!

Но тој можен потег на Заев е голем проблем во овој момент, затоа што ВМРО ДПМНЕ е безмалку ИСТО САМО ЊЕГА НЕМА, па со тоа директно ќе се телепортираме во 2015-та, таму од каде што со големи маки се извадивме и дојдовме до каква таква демократија и перспективна положба што дава надеж за убав живот.

Се сеќавме како врз СДСМ се одрази заминувањето на Бранко од лидерската и премиерска позиција во 2004-та, СДСМ потоа почна да тоне и им требаше една декада пак да се вратат на голема врата во политиката под водство на Заев. Во тие години додека СДСМ се бараше себе, ВМРО ДПМНЕ дивееше и ни ја расплака мајката на секој можен начин. Ме лазат морници пак од такво нешто.

Затоа друже Ззаев, колку и да ти е згадено од полудените Бугари, колку и да ти се скиснати цревата од опозицијата, колку и да ти идат на нерви хистеричните критизери кои врескаат за секакви ситници, колку и да си уморен од Корона Пандемијата која го прави ренде и буџетот и економијата, те замолувам да издржиш уште некоја година додека да се реформира ВМРО ДПМНЕ за да не се плашиме дека пак ќе дојде Груевизмот на власт. Аман заман премиере, те молам немој да не напушташ пак да не газат со нозе и да не бутаат по затвори, да не тепаат, да не казнуваат, да не бркаат на улица без скршена пара, да гладуваме пак, да дремеме на маргините, доста ни беше такво мачење и искушение.

Издржи друже Заев уште малку па потоа заслужено оди на политичко пензионирање, политиката е голем стрес, сигурен сум дека едвај чекаш да се откачиш од сите овие гајлиња кои ги береш и носиш на грб. Ти не си во политиката за да се возиш во скапа лимузина, колите на Заеви се поскапи и поубави од владиниот возен парк, ти не си во политиката за да одиш по скапи хотели, да бидеш шеф да имаш убава канцеларија и да се стекнеш до пари, тие пари веќе имаш, канцеларии имаш, големи куќи и викендици имаш, затоа политиката за тебе повеќе е казна отколку привилегија и тоа го разбирам, но од тебе барам, те замолувам уште малку да се жртвуваш за сите нас и за оваа земја.

Јас и ти сме малку и слични, па затоа како една будала која со години се жртвуваше за доброто на земјата на чудење на сите мои блиски ти се обраќам на тебе како иста таква будала која наместо да ужива во својот живот на успешен бизнисмен си го жртвуваше животот жртвуваше да заглавиш во затвор да бидеш убиен го стави семејството на отстрел за подобра иднина на земјава, па затоа мислам дека има шанси да ги слушнеш овие молби и да постапиш како што те замолувам и не само јас, сигурно истото го мислат 99% од членовите на СДСМ…

А зошто сме јас и ти такви будали? Па секоја земја мора да има такви будали, без нив нема да има држава, ако сите сме себични и гледаме сеир или сме опортунисти или аутисти, никогаш немало да стекнеме и нема да имаме понатаму држава… Јбг, некој мора. Така им одговарав 10 години на сите оние кои ме прашуваа зошто трчам по Груевски и јадам ќотек како магаре а живеам како голо куче…

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 2

anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeFreak To Your Eternity Episode 12

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

online anime AnimeFreak Attack on Titan