ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

МИЦКОВСКИ Е ГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР, КАКО КРЛЕЖ ЈА ЦИЦА ПОЛИТИЧКАТА КРВ НА ЗАЕВ ИАКО ЗНАЕ ДЕКА ЗАЕВ РАБОТИ ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА И НАРОДОТ

Мицковски е како крлеж закачен на вратот на Заев, му ја цица крвта, му смета, се вози на него, живее од него, се храни од тоа што Заев храбро се бори и граби напред, лови од тоа ефтини поени, се поставува секогаш на погрешната страна, со цел да го натера Заев да плати политичка цена за храбрите потези кои ги прави за доброто на народот и на земјата.

Мицковски е свесен дека со Бугарија мора да ги решиме проблемите со компромис, знае дека тоа е неминовност, знае дека тоа е добро за регионот, за земјата, за народот… Исто како што беше добро и решавањето на проблемите со Грција.

Но Мицковски е кукавица. Не знае како да се постави и храбро да ги поддржи процесите а политичката битка да ја бие на други теми, тој се поставува КОНТРАШКИ на сите круцијални теми и се труди Заев да плати што поголема цена од уплашениот народ кој е реакционерски е против сите големи компромиси.

За да се случи тоа, Мицковски со својата МАШИНА ЗА ЛАЖМИ ВЕСТИ ги прави сите компромиси ПОСТРАШНИ ОД ШТО СЕ, за казната за ЗАЕВ ОД НАРОДОТ ДА БИДЕ ПОСТРАШНА!

Но тоа е КУРВИНСКА ПОЛИТИКА, РЕАКЦИОНЕРСКА, ДЕФАНЗИВНА, ПОЛИТИКА НА ПОЛИТИЧКИ КРЛЕЖ!

Заев ќе биде запаметен како храбриот визионер решавач на ГОРДИЕВИ ЈАЗЛИ, Мицковски ќе остане запаметен како КОЧНИЧАР ПА И ПОРАЗЕН, ДУПЛА ТРАГЕДИЈА ПОЛИТИЧКА НО И ЧОВЕЧКА!!!

Саше Ивановски Политико
Уредник на Мактел.мк

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

The Eccentric Family (https://wcostream.cc/m/QEg) Episode 13

Credly: https://www.credly.com/users/animeflixnl/badges

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl